1994 Avrupa Artistik Patinaj Şampiyonası

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
1994 Avrupa Artistik Patinaj Şampiyonası
Tip: ISU Şampiyonası
Tarih: 17 Ocak – 23 Ocak 1994
Sezon: 1993–1994
Yer: Danimarka Kopenhag
Şampiyonlar
Tek erkekler
Ukrayna Viktor Petrenko
Tek kadınlar
Fransa Surya Bonaly
Çiftler
Rusya Ekaterina Gordeeva & Sergei Grinkov
Buz dansı
Birleşik Krallık Jayne Torvill & Christopher Dean
Navigation
Önceki: 1993 Avrupa Artistik Patinaj Şampiyonası
Sonraki: 1995 Avrupa Artistik Patinaj Şampiyonası

1994 Avrupa Artistik Patinaj Şampiyonası 1994/1993 artistik patinaj sezonunda Avrupa'nın en iyi patencilerini belirlemek amacıyla düzenlenen Avrupa Artistik Patinaj Şampiyonasıdır. Sporcular kadınlar, erkekler, çiftler ve buz dansında yarışır. Şampiyona, 17–23 Ocak 1994 tarihleri yılında Kopenhag, Danimarka'da yapılmıştır.

Sonuçlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Erkekler[değiştir | kaynağı değiştir]

1994, Kopenhag, Danimarka

Sıra İsim Ülke TFP QA QB SP FS
1 Viktor Petrenko  Ukrayna 1.5 2 1 1
2 Viacheslav Zagorodniuk  Ukrayna 3.5 1 3 2
3 Alexei Urmanov  Rusya 6.0 3 6 3
4 Éric Millot  Fransa 6.0 4 2 5
5 Philippe Candeloro  Fransa 7.5 1 7 4
6 Dmitri Dmitrenko  Ukrayna 8.0 2 4 6
7 Oleg Tataurov  Rusya 9.5 4 5 7
8 Michael Tyllesen  Danimarka 13.5 3 11 8
9 Andrejs Vlascenko  Letonya 14.0 7 10 9
10 Ronny Winkler  Almanya 15.5 5 9 11
11 Steven Cousins  Birleşik Krallık 15.5 6 13 10
12 Cornel Gheorghe  Romanya 18.0 5 12 12
13 Zsolt Kerekes  Macaristan 20.0 6 8 16
14 Thierry Cerez  Fransa 22.5 9 19 13
15 Bessarion Tsintsadze Gürcistan 22.5 10 15 15
16 Mirko Eichhorn  Almanya 23.0 8 18 14
17 Ivan Dinev  Bulgaristan 24.0 12 14 17
18 Zbigniew Komorowski  Polonya 28.5 12 17 20
19 Markus Leminen  Finlandiya 29.5 8 23 18
20 Igor Lutikov  Azerbaycan 29.5 11 21 19
21 Rastislav Vnucko  Slovakya 31.0 10 16 23
22 Daniel Peinado  İspanya 32.0 9 22 21
23 Jan Erik Digernes  Norveç 32.0 11 20 22
WD Henrik Walentin  Danimarka 7
Elemeleri gecemedi
25 Oula Jääskeläinen  Finlandiya 13
25 Patrick Meier  İsviçre 13
27 Tobias Karlsson  İsveç 14
27 John Martin  Birleşik Krallık 14
29 Fabrizio Garattoni  İtalya 15
29 Floria Tuma  Avusturya 15
31 Jaroslav Suchý  Çek Cumhuriyeti 16
31 Emrah Polatoglu  Türkiye 16
33 Patrick Schmit  Lüksemburg 17
33 Tomislav Cizmesija  Hırvatistan 17
35 Jan Čejvan  Slovenya 18
35 Vaidotas Juraitis  Litvanya 18
37 Raimo Reinsalu  Estonya 19

Kadınlar[değiştir | kaynağı değiştir]

1994, Kopenhag, Danimarka

Sıra İsim Ülke TFP QA QB SP FS
1 Surya Bonaly  Fransa 1.5 1 1 1
2 Oksana Baiul  Ukrayna 3.0 1 2 2
3 Olga Markova  Rusya 4.5 2 3 3
4 Maria Butyrskaya  Rusya 7.0 3 6 4
5 Tanja Szewczenko  Almanya 7.5 6 5 5
6 Krisztina Czakó  Macaristan 8.0 4 4 6
7 Anna Rechnio  Polonya 10.5 9 7 7
8 Katarina Witt  Almanya 12.5 3 9 8
9 Marina Kielmann  Almanya 16.0 6 14 9
10 Nathalie Krieg  İsviçre 16.0 5 12 10
11 Laetitia Hubert  Fransa 17.0 4 10 12
12 Marie-Pierre Leray  Fransa 18.5 7 15 11
13 Irena Zemanová  Çek Cumhuriyeti 20.5 11 13 14
14 Zuzanna Szwed  Polonya 21.0 8 16 13
15 Ludmila Ivanova  Ukrayna 21.0 2 8 17
16 Alice Sue Claeys  Belçika 23.5 8 17 15
17 Mila Kajas  Finlandiya 24.5 5 11 19
18 Yulia Vorobieva  Azerbaycan 25.5 7 20 16
19 Elena Liashenko  Ukrayna 28.0 10 19 18
20 Mojca Kopač  Slovenya 31.5 11 23 20
21 Marta Andrade  İspanya 33.0 12 24 21
22 Silvia Fontana  İtalya 33.0 10 22 22
23 Stephanie Main  Birleşik Krallık 33.0 12 18 24
24 Anisette Torp-Lind  Danimarka 33.5 9 21 23
Elemeleri gecemedi
25 Helena Grundberg  İsveç 13
25 Tamara Panjkret  Hırvatistan 13
27 Alma Lepina  Letonya 14
27 Zaneta Stefanikova  Slovakya 14
29 Ingrida Zenkeviciute  Litvanya 15
29 Tsvetelina Abrasheva  Bulgaristan 15
31 Emilia Nagy  Macaristan 16
31 Hege Gronnhaug  Norveç 16
33 Olga Vassilieva  Estonya 17
33 Inna Ovsiannikova Beyaz Rusya 17
34 Christelle Damman  Belçika 18
35 Monique van der Velden  Hollanda 19
WD Sandra Brajdic  Hırvatistan

Çiftler[değiştir | kaynağı değiştir]

Sıra İsim Ülke TFP SP FS
1 Ekaterina Gordeeva / Sergei Grinkov  Rusya 1.5 1 1
2 Evgenia Shishkova / Vadim Naumov  Rusya 4.0 2 3
3 Natalia Mishkutionok / Artur Dmitriev  Rusya 4.5 5 2
4 Radka Kovaříková / René Novotný  Çek Cumhuriyeti 5.5 3 4
5 Mandy Wötzel / Ingo Steuer  Almanya 7.0 4 5
6 Natalia Krestianinova / Alexei Torchinsky  Azerbaycan 10.5 9 6
7 Peggy Schwarz / Alexander König  Almanya 10.5 7 7
8 Elena Berezhnaya / Oleg Shliakhov  Letonya 12.0 6 9
9 Elena Belousovskaya / Igor Maliar  Ukrayna 14.0 12 8
10 Anuschka Gläser / Axel Rauschenbach  Almanya 15.0 8 11
11 Leslie Monod / Cédric Monod  İsviçre 15.5 11 10
12 Marta Głuchowska / Mariusz Siudek  Polonya 18.5 13 12
13 Marta Andrella / Dmitri Kaploun  İtalya 20.0 14 13
14 Svetlana Pristav / Viacheslav Tkachenko  Ukrayna 22.0 10 17
15 Sarah Abitbol / Stéphane Bernadis  Fransa 22.5 17 14
16 Elena Grigoreva / Serghei Sheiko Beyaz Rusya 23.5 15 16
17 Dana Mednick / Jason Briggs  Birleşik Krallık 24.5 19 15
18 Dorota Zagórska / Janusz Komendera  Polonya 26.0 16 18
19 Ulrike Gerstl / Björn Lobenwein  Avusturya 28.0 18 19

Buz Dansı[değiştir | kaynağı değiştir]

Sıra İsim Ülke TFP CD1 CD2 OD FD
1 Jayne Torvill / Christopher Dean  Birleşik Krallık 3.6 3 2 1 2
2 Oksana Grishuk / Evgeni Platov  Rusya 3.8 2 3 3 1
3 Maya Usova / Alexander Zhulin  Rusya 4.6 1 1 2 3
4 Susanna Rahkamo / Petri Kokko  Finlandiya 9.2 5 4 4 5
5 Sophie Moniotte / Pascal Lavanchy  Fransa 9.4 6 6 5 4
6 Anjelika Krylova / Vladimir Fedorov  Rusya 11.6 4 5 6 6
7 Irina Romanova / Igor Yaroshenko  Ukrayna 14.0 7 7 7 7
8 Kateřina Mrázová / Martin Šimeček  Çek Cumhuriyeti 16.0 8 8 8 8
9 Jennifer Goolsbee / Hendryk Schamberger  Almanya 18.0 9 9 9 9
10 Tatiana Navka / Samuel Gezalian Beyaz Rusya 20.2 11 10 10 10
11 Margarita Drobiazko / Povilas Vanagas  Litvanya 21.8 10 11 11 11
12 Marina Anissina / Gwendal Peizerat  Fransa 24.0 12 12 12 12
13 Yaroslava Nechaeva / Yuri Chesnichenko  Letonya 26.4 14 14 13 13
14 Radmilla Khrobokova / Milan Brzy  Çek Cumhuriyeti 27.6 13 13 14 14
15 Agnieszka Domańska / Marcin Głowacki  Polonya 30.2 16 15 15 15
16 Diane Gerencser / Alexander Stanislavov  İsviçre 32.8 17 16 16 17
17 Barbara Fusar-Poli / Alberto Reani  İtalya 34.0 15 17 16 18
18 Angelika Führing / Peter Wilczek  Avusturya 35.4 20 18 18 17
19 Yvonne Schulz / Sven Authorsen  Almanya 38.2 19 20 19 19
20 Laura Bonardi / Alessandro Reani  İtalya 39.4 18 19 20 20
21 Olga Pershankova / Nikolai Morozov  Azerbaycan 43.0 24 23 21 21
22 Svetlana Chernikova / Alexander Sosnienko  Ukrayna 43.6 21 21 22 22
23 Viera Poracova / Pavel Porac  Slovakya 46.6 22 22 23 24
24 Enikő Berkes / Szilárd Tóth  Macaristan 47.0 23 25 24 23
Did not advance to free dance
25 Katri Kuusniemi / Juha Sasi  Finlandiya 26 26 25
25 Albena Denkova / Hristo Nikolov  Bulgaristan 25 24 26
25 Anita Chaudhurti / Hans T'Hart  Hollanda 27 29 27
25 Tuire Haahti / Toni Mattila  Finlandiya 28 27 28
25 Anna Mosenkova / Dmitri Kurakin  Estonya 29 29 29

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]