Şablon tartışma:Türkiye Cumhuriyeti mahkemeleri

  Vikipedi, özgür ansiklopedi

  Kullanıcı mesaj sayfalarından buraya taşınan yorumlar:

  • Bu şablonu başlattım ama hata/eksiklikleri olabilir. Çoğunda ufak harf kullanmamın nedeni birden fazla olmaları (yani "özel ad" olmamaları) ama bazılarına herhalde parantez içinde (Türkiye) yazmamız gerekecek (örn. Çocuk mahkemesi (Türkiye). Ya da başlıkları çoğul yazabiliriz (örn: Türkiye'deki çocuk mahkemeleri). — Pınar [m] 13:45, 8 Mart 2009 (UTC)
  • Elinize sağlık. Şablonun içini doldurarak başlayabilirim projeye. Bana Türkiye'deki çocuk mahkemeleri, Çocuk mahkemesi (Türkiye)'den daha doğru olacak gibi geldi. İsterseniz bu şekilde değiştirelim. Bunun dışında da değişiklikler yapılabilir. Bunları şablonun tartışma sayfasında da konuşabiliriz. Bir de, bu şablon Türkiye'de bugüne dek faaliyet göstermiş mahkemeler için mi, yoksa şu anki yargı sistemini mi içeriyor? Eğer öyleyse DGM'yi kaldırmamız gerekir. --Yabancımsj 14:07, 8 Mart 2009 (UTC)
  • Teşekkürler. Öyleyse "Türkiye'deki X mahkemeleri" şeklinde düzeltelim. Galiba şu anki yargı sistemini içermesi daha yararlı olur. — Pınar [m] 14:15, 8 Mart 2009 (UTC)
  • Diğer değişiklikleri şablonu bozabilirim diye buraya yazayım, siz de katılırsanız değiştirelim: Hukuk mahkemeleri asıl olarak sulh hukuk ve asliye hukuk. Bunun dışında bazı özel mahkemeler var. Aile mahkemeleri, ticaret mah. gibi. Bunlar şablonda yine hukuk mahkelemeleri arasında yer alabilir bence. Bir de bölge idare mahkemeleri de üst derece mahkemeleridir. Bu değişiklikleri yaptıktan sonra askeri yargıya ilişkin değişiklikler de yapmak gerekecek. --Yabancımsj 14:21, 8 Mart 2009 (UTC)
  • Bence siz değişmesi gerekenleri değiştirin çünkü konu sizin uzmanlık alanınıza düşüyor. Face-smile.svg Maddeleri açmakta elimden geldiğince yardımda bulunabilirim fakat ilk önce şablonu tamamlamamız gerekiyor. — Pınar [m] 14:28, 8 Mart 2009 (UTC)
  • Olur. Yalnız askeri yargıyı ceza ve idare olarak ikiye bölünce işin içine AYİM girdi, o da ilk derece - yüksek mah. ayrımını bozdu. Çünkü hem ilk derece, hem son derece mahkemesi. Öneriniz var mı? --Yabancımsj 14:38, 8 Mart 2009 (UTC)
  • Yüksek mahkeme kısmına bağlantısız olarak tekrar eklesek olur mu? — Pınar [m] 14:49, 8 Mart 2009 (UTC)
  • Olur, öyle yapalım. İçimize sinmezse başka bir formül düşünürüz. --Yabancımsj 14:52, 8 Mart 2009 (UTC)
  • Hayır. Askerî Yargıtay, disiplin mah. ile askeri mahkemelerin üst derece mahkemesi. --Yabancımsj 14:53, 8 Mart 2009 (UTC)
  • bölge idare mahkemeleri yüksek mahkeme değildir. bu yüzden şablondan çıkardım. ayrıntılı bilgi için tc anayasası yüksek mahkemeler bölümüne bakınız. Bu imzasız yazı 85.107.218.39 (mesajkatkılar) tarafından eklenmiştir. 3 Eylül 2010
  • Adli yargı kısmına Bölge Adliye Mahkemelerini ekleyebilir miyiz? --Neolegen (mesaj) 13:37, 15 Eylül 2016 (UTC)

  Şablon:Türkiye Cumhuriyeti mahkemeleri hakkında bir tartışma başlatın.

  Bir tartışma başlat