Şablon tartışma:Türkiye'de COVID-19 pandemisi

Vikipedi, özgür ansiklopedi

İyileşenler sekmesi[kaynağı değiştir]

  • Kişiler sekmesi altında yer alan alt-sekmelerde ölen ünlü kişilerin listesi bulunuyor. Bir de iyileşen ünlü kişilerin (Fatih Terim, Rüştü Reçber vs.) eklenmesinin faydalı olabileceğini düşünüyorum.(Fatih Demirci (mesaj) 16.32, 15 Nisan 2020 (UTC))

Ölenler ve iyileşenler listesi bana uygun gelmedi.--Kingbjelica (mesaj) 19.20, 19 Nisan 2020 (UTC)

  • Kayda değerliği bakımındn hastalık geçirenlerin kriterleri sağlayacağını pek düşünmüyorum. Kriterlere göre dikkat çekici olması lazım, önemli ya da popüler olması değil. "İyileşme" kişi için önemlidir ama pandemi bakımından dikkat çekici durmuyor. Ölümler etkileri bakımından sağladığını düşünyorum. Diğer Vikipedi'ler içerisinde de kast edilen büyük ihtimal bu. Yönergeye baktığımında bunu görüyorum.--Murhinileti 16.27, 20 Nisan 2020 (UTC)

Kaldırılma[kaynağı değiştir]

  • Şöyle bir değişiklik yapılmış. Yeni farkettim. Ortada tartışması da olmadığından, yönerge ve politika gerekçesi de gösterilmediğinden anlamadım. Kayda değerlik kriterlerini sağladıkları ve maddeleri oldukları için eklendiler sonuçta ölenlerin hepsinin eklenmesi söz konusu olamaz. Kriterlerimiz var. Koronavirüs pandemisi, süreç ve sonuçları itibariyle her açıdan kayda değerlik oluştubilecek durumda, etkileri küresel. Bunun sonucunda ölen, kişiler bahsi bakımından da kayda değer oldukları için bunlar gösterilebilir. Diğer Vikipediler içerisinde ve burada da yapılıyor. 2019-20 koronavirüs pandemisinden ölenler listesi adlı maddemiz bile var. Diğerlerinde de var. Daha kapsamlı Vikipedi:Kayda değerlik (olaylar) tarzı bir politikaya ihtiyaçımız var aslında. --Murhinileti 16.27, 20 Nisan 2020 (UTC)