Şablon tartışma:Stadyum bilgi kutusu

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Vikiproje Spor (Şablon-sınıf, NA-önem)
VikiProje simgesiBu şablon, Vikipedi'deki Spor maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Spor kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz. İş birliğine katılarak da projeye katkıda bulunabilirsiniz.
 Şablon  Bu şablon için herhangi bir değerlendirme yapmaya gerek yoktur.
 

Parametre[kaynağı değiştir]

Şablona, kiracıların hemen altında olmak suretiyle "Etkinlikler" şeklinde yeni bir parametre ekleyelim mi? Stadda kiracı bir takım varsa sürekli maç oynayan onu kiracılar parametresinde belirtiyoruz. Ancak mesela Dünya Kupası gibi bir organizasyon oynanmışsa, onu da orda belirtiyoruz. İşte yeni parametre ile o tür organizasyonları ayrı tutmamız mümkün olacak. Fikir almak istedim. Almanca'da bu şekilde yapmışlar. :) Sait71 14:18, 3 Şubat 2015 (UTC)

İlginçmiş, ancak ben pek sıcak bakmıyorum açıkçası. Neden dersen, ulusal liglerden tut ulusal diğer organizasyonlara, uluslararası organizasyonlara kadar birçok etkinliğe ev sahipliği yapabiliyorlar. Mesela verdiğin örnekte İngiliz Milletler Topluluğu oyunları falan eksik, onlar da girince çok uzayacak.--RapsarEfendim? 14:25, 3 Şubat 2015 (UTC)
Collapse şeklinde yapsak o olayı... :)Sait71 14:25, 3 Şubat 2015 (UTC)
Gerçi şey diyorsun sanırım, ev sahibi takımla alakası olmayan diğer etkinlikler.--RapsarEfendim? 14:28, 3 Şubat 2015 (UTC)
Evet sadece hani FIFA organizasyonları vb. önemli organizasyonlar oluyorya. Gerçi bilgi kutusunda bunları belirtmeye gerek var mı emin değilim. İngilizce'de belirtmemişler, Almanca'da baya karışmış olay. Açıkçası tam da emin değilim. İşte fikir amaçlı sordum bende... :) Sait71 14:31, 3 Şubat 2015 (UTC)
Ek olarak birde bizim parametre de yanlışlık var bence. "evsahibi" parametresi şablonda "kiracılar" şeklinde görünüyor. Mesela Old Trafford Manchester United'ın sahip olduğu bir stad. Ancak evsahibi parametresine takımı yazınca United kiracılar şeklinde görünüyor. Bence kiracılar yerine kullanıcı takımlar şeklinde bir isim yazmak daha uygun. Bu şekilde yanlış bir izlenim oluşuyor. :) Parametrede yanlışlık yokmuş. Ancak kiracılar yerine yine kullanıcılar yazsak daha iyi olacak gibi, Çünkü kendi stadı olunca kiracı değil kullanıcı oluyor takımlar. Kendi stadı olmasa bile yine stadın kullanıcı olmuş oluyor. :)Sait71 17:59, 3 Şubat 2015 (UTC)
Katılıyorum, hatta tartışılacak bir konu olmadığı için hemen değiştiriyorum :) Girdi olarak kiracılar yazacak ama yine, onu botla değiştirmek lazım.--RapsarEfendim? 18:13, 3 Şubat 2015 (UTC)
Teşekkürler. Parametrenin kodu o kadar mühim değil. Bu şekilde daha doğru oldu. Aslında İngilizce'deki gibi parametreleri başlıklara bölebiliriz bir ara. Mesela Yapı ile ilgili olan kısımları (Yapım yılı, açılışı, maliyeti, mimarı, inşaat şirketi vb.) Yapı başlığı olarak aynı yere toplayabiliriz. Buradaki gibi. Tabi bunu tartışmak lazım... :) Sait71 18:32, 3 Şubat 2015 (UTC)