Şablon tartışma:Osmanlı sadrazamları

Sayfa içeriği diğer dillerde desteklenmemektedir.
Vikipedi, özgür ansiklopedi

Üzerinde çalışıyorum. Sadrazamlık makamının devamlılığının vurgulanması amaçlı, ama aralarında 5 gün sadrazamlık yapmış olanlar da var. Şimdilik bir deneme ve taslak niteliğinde. --cretanforever 21:45, 4 Şubat 2006 (UTC)

  • Çok büyük... tüm sadrazamları listelememiz böyle akıllıca olmayabilir, çünkü sayı gerçekten büyük. Yazı mecburen küçük tutulmalı, yazı küçük tutulunca okuması bile zor. Bunun yerine, ilk önce sadrazam makalesine bağlantı, sadrazamlık makamının belli motifleri, konularına bağlantı, sonra "kuruluş dönemi sadrazamları" benzeri tüm dönemleri tek bir cümleyle belirtmek, sonra bir bazı ünlü sadrazamlar başlığı ile de birkaç çok duyulmuş/önemli sadrazam ve son olarak da "sadrazamlar listesi"ne bağlantı. Bence bu en güzeli, derli toplu ve tanımlayıcı şekli olur. En azından benim düşüncem bu (: Teşekkürler, çok güzel konuya değinmişsin, iyi çalışmalar... - Noumenon 21:52, 4 Şubat 2006 (UTC)
  • (cretanforever mesaj sayfanda da konuşmuştuk ama burada da yazayım ki tartışmanın devamlılığı olsun)
  • Öncelikle bu şablon şu görüntüsü ile estetik olarak rahatsız eder. Her sadrazam için ortalama bir boyutta bir sayfa bile hazırlayabilsek sayfanın %50 si şablondan oluşacak. Basitleştirmeye gidebiliriz. Az önce en:wikide "sıra kutusu" veya adı değişebilir succession box'ı buraya uyarladım. Önceki sadrazam ve sonraki sadrazam şeklinde ve yılları ile beraber o şekilde kullanabiliriz. örnek : Osman Gazi sayfası--Ugur Basakmesaj 22:33, 4 Şubat 2006 (UTC)
  • Şablonun bütününü 9 farklı döneme ayırdım. Herbir dönem için bir şablon oluşturacağım. Ve herbir sadrazamın sayfasına ait olduğu dönemin şablonu konulur. Böylece sayfanın altında devasa bir şablon olmaz. Önceki sadrazam - Sonraki sadrazam sıra kutusunu da -padişahlarda olduğu gibi- yine koyarız. Çok da güzel olur hatta. --cretanforever 22:40, 4 Şubat 2006 (UTC)
  • O şekilde de bakalım. İleride farklı fikirler gelirse ona göre de değişiklik yapabiliriz.--Ugur Basakmesaj 00:03, 5 Şubat 2006 (UTC)