Şablon tartışma:Marksizm

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Vikiproje Sovyetler Birliği (Şablon-sınıf, En-önem)
VikiProje simgesiBu şablon, Vikipedi'deki Sovyetler Birliği maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Sovyetler Birliği kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 Şablon  Bu şablon için herhangi bir değerlendirme yapmaya gerek yoktur.
 En  Bu şablon En-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 
Vikiproje Siyaset (Şablon-sınıf, En-önem)
VikiProje simgesiBu şablon, Vikipedi'deki Siyaset maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Siyaset kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 Şablon  Bu şablon için herhangi bir değerlendirme yapmaya gerek yoktur.
 En  Bu şablon En-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 

amin.--alibaz 15:45, 25 Temmuz 2006 (UTC)

leninizm, troçkizm, maoizm gibi başlıkların "felsefe" kategorisi altında değil de ayrıca "akımlar" gibi bir kategori açıp onun altında verilmesi daha doğru olmaz mı?--Sapiens 02:30, 12 Ağustos 2006 (UTC)

  • Evet Sapiens bence tamamen dogru olur.ben bir kac ekleme yaptim ama esas olarak Sablon 16'nin hazirladigi ilk halinde duruyor.akımlar bunlari akimlar altinda toplamaktaa fayda var.--alibaz 09:19, 12 Ağustos 2006 (UTC)
  • Arkadaslar son donem marxist teoristlerinden Terry Eagleton'i ekledim ama sonradan aklima soyle bir sey geldi: Sablonda edebiyat kuramina ayrica baslik acip jameson, williams, eagleton gibi isimleri eklemek nasil bir fikir? Brecht 00:02, 27 Şubat 2007 (UTC)
  • iyi olur Brecht.böylece marksist edebiyat kuramcilari da isin icine girmis olur, sablon kapsamli ve icerikli hale gelir.kolay gelsin.--alibazmesajHands-on.png 00:06, 27 Şubat 2007 (UTC)