Şablon tartışma:II. Dünya Savaşı

Sayfa içeriği diğer dillerde desteklenmemektedir.
Vikipedi, özgür ansiklopedi
Vikiproje II. Dünya Savaşı (Şablon-sınıf, En-önem)
VikiProje simgesi Bu şablon, Vikipedi'deki II. Dünya Savaşı maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje II. Dünya Savaşı kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 Şablon  Bu şablon için herhangi bir değerlendirme yapmaya gerek yoktur.
 En  Bu şablon En-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 

Şablonla ilgili bazı sıkıntılarım var benim. Çok uzun, çok ayrıntılı bir şablon oldu gibi. İngilizce Wiki den alındı ve onların gereksinimlerine cevap veriyor. "Almanlar'ın kaçışı" diye bir madde yazmak kimin aklına gelir ki. Ancak çeviri yapılırsa... Daha özgün birşey olsa diyorum. Daha dar kapsamlı olursa daha kullanışlı olur gibi. Sadece ana cepheleri koyan bir şablon, ana cepheler için de ayrı şablonlar, daha mı pratik olur diye düşünüyorum ama ben de karar veremedim açıkçası. Ne dersiniz. --Makedon 11:19, 21 Ekim 2006 (UTC)

Bence ayrıntılı şablonlar güzel, meraklılara çok şey öğretiyor. Mesela orda "Hollanda kıtlığı" diye bir madde görünce merak edip okuyorsun, konuyla ilgili kavramları toplu vermesi yararlı. Biz 2.Dünya Savaşı'nda Türkiye ile ilgili maddeleri ekleyebiliriz. Mesela SS Kurtuluş ve Struma maddeleri olabilir orda. Keşke bilen biri yemek karnelerini, karartmaları filan yazsa, onları da şablona eklesek. Filanca 13:01, 21 Ekim 2006 (UTC)

alt kısımdaki ayrıca bakınız kısmını çıkartalım isterseniz,hem kardeş projelerde çok aham şaham bir bilgi yok hem şablonu biraz daha küçültmüş oluruz, ingilizce vikiyi çok detaylı incelemedim ama bazı küçük şablonlarda var , yok pasifik savaşı, yok alman harekatları vs, o şablonları oluşturdukça bunu kısaltırızDelamorena 13:51, 21 Ekim 2006 (UTC)

şablonu gizle/göster şeklinde bir kullanıma soksak. uzun şablonlar için işe yarıyor. böylece hem detaylı bir içerik barındırır, hem de sayfada çok fazla yer kaplamaz. · fcn × mesaj · 14:44 · 21 Ekim 2006

Açılmamış maddeler[kaynağı değiştir]

Şablonda bir sürü açılmamış maddenin linki var. Bazılarını ben kaldırdım ve birkaç tanesini yaptım. Açılmamış maddeler açılmalı ve var olmayanlar ortadan kaldırılmalı. -- Felecita 17:02, 3 Nisan 2011 (UTC)

  • Açılmamış maddelere verilen bağlantılar korunmalı. Vikiyi "mavileştirmek" güzel, ancak bunu yaparken kırmızı bağlantıları kaldırmak yerine daha çok madde açmamız gerek. --Superyetkinileti 23:57, 4 Nisan 2011 (UTC)