Şablon tartışma:Doğu Cephesi (II. Dünya Savaşı)

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Eline sağlık. Ama standart dışı ve estetik olmadı. Mevcut şablon olan {{Doğu Cephesi (II. Dünya Savaşı)}} 'ın geliştirilmesi yerindedir. Takabeg ileti 13:49, 10 Şubat 2010 (UTC)

Teşekkürler Takabeg. Renk değiştirilebilir, bulabilseydim o renk olacaktı zaten, kodu bulamadı. Sözünü ettiğin şablon, yakın gelecekte "ilkel" olacak. Yıl ortasına kadar bu şablonda 80 in üzerinde muharebenin yer alması mümkün. Ozaman gerçekten ilkel ve kullanışsız olacak. --Makedon 17:56, 10 Şubat 2010 (UTC)

Ben bu şablonun kaldırılmasının doğru olacağını düşünüyorum. çünkü aynı tür şablon bulunmakta--Türk Süvarisi ileti 12:57, 21 Mart 2010 (UTC)

Bu şablonun içeriği {{II. Dünya Savaşı Doğu Cephesi'nde muharebeler ve harekâtlar}} ile birleştirilmelidir. Büyük fark ise gizle göster fonksyonun olup olmaması değil mi ? Birde renk. Fonksyon böyle kalabilir ama bu renki hiç sevmedim :) Bunun dışında Doğu Cephesi başlığı zaten uygunsuz. I. Dünya Savaşı v.s. diğer savaşların da doğu cephesi var. Ama acelemiz yok. Takabeg ileti 13:54, 21 Mart 2010 (UTC)

Birde yıllarına göre kategorize etmenin uygun olup olmamasını da konuşmamız lazım. Takabeg ileti 13:58, 21 Mart 2010 (UTC)

Adı, doğru değişmeli. Renk de değişebilir. Ben de, çok sevdiğimi söyleyemem :) Bir şekilde açılır kapanır yapmak gerekir, çok uzayacak. Yıllara göre ayrımlaştırmayı uygun buldum, doğrusu istenirse, başka bir ayrımlama aklıma gelmiyor. En pratik bu olacak gibi. Şunu açıkça belirtmek isterim, açıkça, benim için oldukça yararlı. Tabi ki böyle diye böyle olacak değil, dürüstçe ifade etmek istedim. --Makedon 14:12, 21 Mart 2010 (UTC)
Ben de biraz düşündüm ki eğer harekêtlere göre ayrımlaştırıldığında 10 satırı aşacak. Yıllarına göre.... ayrıntılarına girersek sorunsuz değildir ama olabilir. Bunun dışında {{Barbarossa Harekâtı'nda muharebeler}} gibi harekât şablonları kalsınlar mı ? Yoksa hepsi bir şablona sıkıştıralım mı ? Görüşleriniz nedir ? Takabeg ileti 14:19, 21 Mart 2010 (UTC)
Aceleye getirmeyelim, biraz düşünelim. II. Dünya Savaşı Doğu Cephesi'nde muharebeler ve harekâtlar maddesini biliyorsunuz. İş, onun hiç olmazsa yarısını mavileştirmeye kadar ulaşırsa, nasıl bir şablon olur, vay halimize :) Belki bir süre için geçici bir çözümle yetinmek daha iyi olur. Biraz düşünelim. --Makedon 14:28, 21 Mart 2010 (UTC)
Bagration'ları da girsek çok uzayacaktı, ayrı bir Bagration şablonu yaptıydım. Harekatlar için ek şablon, bence iyi fikir. Bence Berlin'e kadar idare edelim, Moskova'ya çark etmeden önce tekrar bakarız. --Makedon 14:38, 21 Mart 2010 (UTC)
Ben birleştiririlmesinden yanayım.--Türk Süvarisi ileti 18:54, 21 Mart 2010 (UTC)
Tamam birleştirelim. O zaman konuşuruz gerekirse, şurası şöyle olsun, burası böyle olsun gibilerden. Fazla uzatmamak için de olanaklar elverdiğince harekat şablonları ekleriz. En azından elimizde kullanabileceğimiz, üzerinde hemfikir olduğumuz bir şablon bulunsun. --Makedon 19:54, 21 Mart 2010 (UTC)

Birleştirilme işini kim yapacak.--Türk Süvarisi ileti 16:07, 22 Mart 2010 (UTC)