Şablon tartışma:Akademi Ödülleri

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Vikiproje Sinema (Şablon-sınıf, Orta-önem)
VikiProje simgesiBu şablon, Vikipedi'deki Sinema maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Sinema kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz. İş birliğine katılarak da projeye katkıda bulunabilirsiniz.İş birliğine katılarak da projeye katkıda bulunabilirsiniz.
 Şablon  Bu şablon için herhangi bir değerlendirme yapmaya gerek yoktur.
 Orta  Bu şablon Orta-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 

Değişim Hakkında[kaynağı değiştir]

Eksik olan akademi ödüllerini ekledim. Kategori sayısı fazlalaştığı için daha güzel bir görünüm için kategorilerin görünen adlarını aşğıdaki şekilde değiştirdim.

En İyi Kısa Animasyon Filmi --> En İyi Kısa Animasyon
En İyi Animasyon Filmi Akademi Ödülü --> En İyi Animasyon
En İyi Film Müziği --> En İyi Müzik
Yabancı Dilde En İyi Film --> En İyi Yabancı Film
En İyi Ses Miksajı--> En İyi Ses
(Aslında "En İyi Müzik" değişmedi, daha yaygın olması sebebi ile esas madde sayfası "En İyi Film Müziği" olarak değişti)

Görüldüğü üzere şablonda görünen isimler de hala geçerliliğini korumaktadır, basın ve görsel medyada bu şekilde kullanılabilmektedir. Mesela İngiliz wiki Akademi sayfasında "Academy Award for Sound Mixing" kullanmasına karşın madde sayfasında en:Academy Award for Best Sound olarak geçmektedir. Kısaca, şablondaki isimlerin madde başlıkları ile birebir aynı olmasının gereksiz ve bu şeklin görsellik için daha uygun olduğu fikrindeyim. Altaz 23:56, 24 Haziran 2009 (UTC)