Şablon:Test senaryosu uyarısı

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şablon belgelemesi[gör] [değiştir] [geçmiş] [temizle]


{{Test senaryosu uyarısı}} şablonların test senaryosu alt sayfalarına yerleştirilmek üzere tasarlanan bir bilgilendirme şablonudur. Test senaryosu, maddelerde kullanılan şablonların işleyişini bozmadan üzerinde deneme yapılabilmesine imkân sağlayan deneme tahtalarının sınandığı bir alan olarak işlev görmekte olup konu üzerine daha detaylı bilgi için şablon deneme tahtası ve sınama kılavuzu okunabilir.

Kullanımı[kaynağı değiştir]

Herhangi bir parametre belirtilmeden {{Test senaryosu uyarısı}} şeklinde kullanıldığı takdirde yukarıdaki gibi görüntülenecektir.

Parametreler[kaynağı değiştir]

denemetahtasıbağı ile deneme tahtasına giden bağlantı değiştirilebilir:

{{Test senaryosu uyarısı |denemetahtasıbağı=../[DENEME TAHTASI UZANTISI]}}

denemetahtasıadı ile de uyarı metnindeki "deneme tahtasında" ifadesi yerine başka bir ifadenin görüntülenmesi sağlanabilir:

{{Test senaryosu uyarısı |denemetahtasıbağı=../[DENEME TAHTASI UZANTISI] |denemetahtasıadı=[ALTERNATİF DENEME TAHTASI METNİ]}}
{{Test senaryosu uyarısı
 | [şablon adı]
 | denemetahtasıbağı = 
 | denemetahtasıadı = 
 | kategori = 
}}
{{{1}}}  (birinci adsız parametre)
Sınanan şablonun adı. "Şablon:" ön eki belirtilmeden yalnızca ad girilmelidir. Eğer bilgi girilmezse test senaryosu sayfasının üst sayfasına bağlantı oluşturulur. Şablon bağlantısının görüntülenme sayısını etkileyeceğinden bu parametreye bilgi girişi yapılırken dikkatli olunmalı, satır atlanmamalı ya da gereksiz boşluk kullanılmamalıdır.
denemetahtasıbağı
Sınama yapılan deneme tahtasının bağlantısı. Bu değer varsayılan olarak ​/deneme​ şeklindedir.
denemetahtasıadı
Uyarı metninde görüntülenmesi istenen deneme tahtası metni. Bu değer varsayılan olarak ​deneme tahtasında​ şeklindedir.
kategori
Bu şablonunu kullanıldığı sayfalara otomatik olarak [[Kategori:Şablon test senaryoları|{{SAYFAADI}}]] kodunu ekler. Bu parametreye ​hayır​ değeri girildiği takdirde bu kod eklenmez ve ilgili sayfa kategoride dizinlenmez.

Ayrıca bakınız[kaynağı değiştir]