Şablon:Tartışma arşivi

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şablon belgelemesi[gör] [değiştir] [geçmiş] [temizle]

Bu şablon, tartışma arşivlerinin en üstüne eklenerek o sayfanın arşivlendiğine dair bilgi vermek için oluşturulmuştur.

Kullanımı

Şablon çoğunlukla hiçbir parametre belirtilmeksizin {{tartışma arşivi}} şeklinde kullanılmaktadır. Ancak şablon metnindeki "güncel tartışma sayfasında" kısmında mevcut sayfaya değil de başka bir yere bağlantı vermek için {{tartışma arşivi|tartışma:iPod}} örneğindeki gibi de kullanılabilir. Öte yandan söz konusu arşivin hangi tarih aralığına ait olduğunu belirtmek için |aralık= parametresi de kullanılabilir. Örneğin {{tartışma arşivi|aralık=Mart 2010-Mart 2020}} şeklindeki kullanım şu sonucu verecektir:

Şablon her zaman için yukarıdaki kaynak kodlarda gösterildiği gibi kullanılmalı, yerine koyma işlemi hiçbir surette yapılmamalıdır.

Teknik detaylar

Bu şablon __DEĞİŞTİRYOK__ ile __YENİBAŞLIKBAĞLANTISIYOK__ sihirli kelimelerini içermekte, bu nedenle eklendiği sayfaların en üstünde + ile alt başlıklarının yanında [düzenle] düğmeleri görüntülenmemektedir. Eğer bu şablonu arşiv kaydı olmayan bir sayfada kullanıyor ve bu düğmelerin görüntülenmesini istiyorsanız {{tartışma arşivi|değiştirvar=}} şeklindeki kullanım ile sihirli kelimeleri işlev dışı bırakabilirsiniz.

Ayrıca bakınız