Şablon:TOC üst

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şablon belgelemesi[gör] [değiştir] [geçmiş] [temizle]

Bu şablon {{Alfasayısal TOC}} gibi özel içerik çizelgesi oluşturmak için kullanılmaktadır. Bu şablon yardımıyla ToC'u tamamen değiştirip yeni yazmakta olduğunuz şablonda bir ToC biçim şablonu oluşturabilirsiniz.

Kullanımı[kaynağı değiştir]

Lütfen bu şablonun sadece var olan şablonların bakımlarını kolaylaştırdığını unutmayın. Lütfen bu şablonu yeni bir şablon yazmak için kullanmayınız. Onun yerine, Kategori:İçerik çizelgesi şablonları sayfasına bir bakın ve var olan bir şablon kullanın. Bu şablon bu alandaki şablonların temizlik işlemlerini yapmak için kullanılır.

Parametreler (isteğe bağlı)[kaynağı değiştir]

başlık
Yeni oluşturacağınız ToC için başlık. Varsayılan başlık: İçindekiler.
hiza
CSS hizalaması (float) ve temizleme (clear) özelliklerini ekler, ve belirtilen hizalama yerinde durması için tabloyu zorlar. Yani, hiza=sağ kodu sağa dayanmış olan bütün unsurlardan sonra sağa dayanacaktır. Seçenekler ise sol, sağ, merkez veya yok (varsayılan).
temizle
hiza parametresi ile girilmiş varsayılan CSS temizleme kodlarını geçersiz kılar, ki genelde ihtiyaç duyulmaz. Kullanılabilecek seçenekler: sol, sağ, veya yok. Varsayılanlar ise |hiza=sol girildiğinde sol, |hiza=sağ girildiğinde sağ, |hiza=merkez girildiğinde yok ve |hiza=yok girildiğinde de sol. |temizle=yok parametresi kullanımı diğer sabitlenmiş unsurların içerik tablosunun yanında görünebilmesine imkan sağlar.
birincil
Bunu hayır yaparsanız, parametreyi kullandığınız ToC sayfanın birincil yani ana ToC'u yerine geçmez. Bu parametre sayesinde sonradan konulan başlığın da birincil yani ana ToC'da görünmemesini sağlar. Bunun bir yan etkisi ise göster/gizle özelliğinin kaybolmasıdır.

Ayrıca bakınız[kaynağı değiştir]