Page protected
Yüksek riskli bu şablon, değişiklik yapılmasını önleme amacıyla süresiz olarak korumaya alınmıştır.

Şablon:Sil

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atlaBu sayfa hızlı silinmeye adaydır!


Hızlı Sil Bu sayfa, Vikipedi'nin hızlı silme politikası gereğince silinmesi için etiketlenmiştir ve bir hizmetlinin incelemesini beklemektedir.
Sayfanın silinmemesi gerektiğini düşünüyorsanız, bu şablonu kaldırmadan,
Nedeninizi tartışma sayfasında belirtiniz ya da
Sayfayı, silinme gerekçelerini ortadan kaldıracak biçimde düzenleyiniz.

Hizmetliler için: Lütfen sayfanın geçmişine, özellikle de son değişikliği; kontrol etmeden sayfayı silme; işlemini gerçekleştirmeyiniz.


Neden ? Silinmesi için neden belirtilmemiş!
Lütfen bu şablonu {{sil | silme isteme nedeni}} biçiminde kullanınız.
Kim ? Bu sayfa üzerindeki en son değişiklik, 49 gün önce Vito Genovese (katkılar| kayıtlar) tarafından gerçekleştirildi.


Şablon belgelemesi[gör] [değiştir] [geçmiş] [temizle]
Aşağıdaki şablon belgelemesi Şablon:Sil/belge sayfasının görüntüsüdür. [değiştir]

Kullanım

Şablonun Kullanımı: {{sil|silme isteme sebebi ile ilgili açıklama}}

  • Örnek 1: {{sil|Sayfada deneme yapılmış.}}
  • Örnek 2: {{sil|Sadece dış bağlantı içeriyor.}}

Alttaki açıklamalar: Yardım:Sayfa silme'den alınmıştır.

Bu kadar çoklu/çeşitli katılımın olduğu bir ortamda bazen uygun olmayan makalenin silinmesi gerekebilir. Makaleyi silmeden önce ilk olarak geçmiş versiyonu olup olmadığına bakılmalı ve eğer var ise en son düzgün haline çevrilmelidir. Vikipedi'de bir makaleyi silmek iki şekilde mümkündür.


Maddenin içeriğini kısmen ya da tamamen silmek

Eğer bir madde sizce Vikipedi Ansiklopedi ilkelerine uygun değilse, maddede değişiklik yaparken olduğu gibi içerikten gereksiz kısım silinip makalenin kaydedilmesi yeterlidir. Eğer maddenin tümden silinmesi gerekiyorsa, yine maddede değişiklik yapıp içeriğinde en başa {{sil|silme isteme sebebi ile ilgili açıklama}} ekleyerek, o maddenin silinebilirler kategorisinde yer almasını sağlayabilirsiniz.

  • Örnek 1: {{sil|Sayfada deneme yapılmış.}}
  • Örnek 2: {{sil|Sadece dış başlantı içeriyor.}}

Bunu yaptığınız takdirde mutlaka özet hanesine de neden silinmesi gerektiğini belirtmeniz gerekir. Ayrıca detaylı açıklamanız var ise maddenin tartışma sayfasını da kullanabilirsiniz. Sebep göstermeden "sil" etiketi koymayın. Eğer silinme sebebi reklam, hakaret gibi Vikipedi'de durması iyi olmayacak bir sebep ise maddeye "sil" eklerken mutlaka içeriğini tamamen boşaltınız.

"sil" koymak mutlaka silineceği anlamına gelmez. Bu sadece sizin silinmesini doğru bulduğunuz anlamına gelir. Uygun bulunduğunda silme işlemi tamamen gerçekleştirilecektir.

Şablon silmek

Şablonlar içeriklerini yazılı bulunduğu her sayfaya taşıdıklarından, herhangi bir şablona konacak sil etiketi bağlı bulunduğu tüm sayfalarda da çıkacağından yanlış bir uygulamaya sebep olur. Bu sebeple şablonunu silinmesi için <noinclude>{{sil|sebep}}</noinclude> koymanız gerekmektedir.

Makaleyi içeriği, adı ve geçmişi ile birlikte tümden silmek

Bu eylemi sadece Vikipedi yöneticileri gerçekleştirebilir. Yöneticiler ayrıca silinen bir sayfayı geri de getirilebilirler. Eğer yapılan silinme işleminin hatalı olduğunu düşünürseniz silme işlemini yapan yöneticinin tartışma sayfasına gerekçesi ile birlikte mesaj bırakabilirsiniz. Makaleye ilk baştan da başlamanız mümkün elbette.

Silerken silme talebinizin nedenini tartışma bölümüne yazabilirsiniz.

Bakınız: