Yüksek riskli bu şablon, değişiklik yapılmasını önleme amacıyla süresiz olarak korumaya alınmıştır.

Şablon:Sil

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, araBu sayfanın içeriği uygun değil ya da boş!


Hızlı Sil Bu sayfa, Vikipedi'nin hızlı silme politikası gereğince silinmesi için etiketlenmiştir ve bir hizmetlinin incelemesini beklemektedir.
Sayfanın silinmemesi gerektiğini düşünüyorsanız, bu şablonu kaldırmadan,
Nedeninizi tartışma sayfasında belirtiniz ya da
Sayfayı, silinme gerekçelerini ortadan kaldıracak biçimde düzenleyiniz.

Hizmetliler için: Lütfen sayfanın geçmişine, özellikle de son değişikliği; kontrol etmeden sayfayı silme; işlemini gerçekleştirmeyiniz.


Neden ? Silinmesi için neden belirtilmemiş!
Lütfen bu şablonu {{sil | silme isteme nedeni}} biçiminde kullanınız.
Kim ? Bu sayfa üzerindeki en son değişiklik, 5 ay önce Superyetkin (katkılar| kayıtlar) tarafından gerçekleştirildi.


[gör] [değiştir] [geçmiş] [yenile]
Şablon belgelemesi Belgeleme
Aşağıdaki şablon belgelemesi Şablon:Sil/belge sayfasının görüntüsüdür. [değiştir]

Kullanım

Şablonun Kullanımı: {{sil|silme isteme sebebi ile ilgili açıklama}}

  • Örnek 1: {{sil|Sayfada deneme yapılmış.}}
  • Örnek 2: {{sil|Sadece dış bağlantı içeriyor.}}

Alttaki açıklamalar: Yardım:Sil şablonu'ndan alınmıştır.


Bu sayfada sil şablonunun ne olduğu, ne için kullanıldığı, ne tür durumlarda kullanılmadığı açıklanır. Ayrıca bu madde sil şablonunun yanlış anlaşılmaması için gerekli bazı açıklamaları da barındırmaktadır. Bu sayfayı okumadan önce Vikipedi:Silme politikası sayfasına göz atmanız önerilir.

Sil şablonu nedir ve nasıl kullanılır?

Sil şablonu, Şablon:Sil, Vikipedi'de bir maddenin Vikipedi Hızlı silme politikası gereğince, hızla silinebileceği durumlarda maddeye eklenir ve böylece maddeyi hızlı silinecek şekilde etiketlemiş olur.

Sil şablonunu bir maddeye eklemek için maddenin tercihen üst kısmına {{sil|silinmesi için sebep}} eklemelisiniz.

Fakat, unutulmamalı ki bu tür bir etiketleme mutlak değildir, yani bir maddede sil şablonunun bulunması Her şeyden önce bir madde Vikipedi Hızlı silme politikasındaki şartlardan herhangi birine uyuyorsa silinebilir, eğer Vikipedi Hızlı silme politikasındaki hiçbir şarta uymuyorsa yöneticiler maddeden sil şablonunu kaldırır bunun yerine Silinmeye Aday Sayfa (SAS) şablonunu ekler.

Bir maddeye, hızlı sil ile silinebileceği aşikar değilse - içeriğin "codcmsofvşomadcd" gibi olduğu durumlarda hızlı sil uygulanabileceği aşikardır - lütfen VP:HS sayfasını okuyunuz. Eğer maddenin VP:HS'deki hiçbir kurala uygun olmadığını görürseniz, ama maddenin silinmesi gerektiği düşüncesindeyseniz, maddeye {{sil|silinmesi için sebep}} koymaktansa maddeyi silinmeye aday hale getiriniz. Maddeyi nasıl silinmeye aday hale getireceğinizi bilmiyorsanız, lütfen VP:SAS sayfasını okuyunuz; bu sayfada maddeleri nasıl silinmeye aday hale getireceğiniz ve silinmeye aday maddelerin oylamalarında nasıl oy kullanabileceğiniz açıklanmıştır.

Sil şablonu nerede kullanılmaz, nerede çıkarılır?

  • Sil şablonu, eğer söz konusu madde VP:HS'deki herhangi bir kural ile silinemiyorsa, maddeden kaldırılır. Çoğunlukla yerine maddeyi silinmeye aday hale getirecek şablon eklenir.
  • Sil şablonu, içeriği veya başlığı tartışmalı olan bir maddeye, kişisel görüşler veya savunulan tarafın söylemleri nedeniyle konulmuşsa, maddeden kaldırılır.
  • Eğer bir kişi silinmesi VP:HS ile mümkün olmayan birden çok maddeye ısrarla, neden belirtmeksizin, sil şablonu koyuyorsa ve davranışları vandalizm olarak tanımlanabilecek şekildeyse, sil şablonları kaldırılır ve söz konusu kişi bu davranışından ötürü cezalandırılabilir.
  • Sil şablonu, yanlışlıkla konduğu durumlarda kaldırılabilir fakat kaldırırken neden belirtilmesi gerekir.
  • Eğer bir maddenin VP:HS ile silinebileceğinden, VP:HS'yi okuduktan sonra dahi, emin olunamıyorsa, sil şablonu konmaz. Konu maddenin tartışma bölümünde tartışmaya açılır.

Hizmetlilerin dikkatine!

Eğer bir maddenin VP:HS ile silinemeyeceğini düşünüyorsanız yerin silinmeye aday gösterilmesi gerektiği kanısındaysanız silinmeye aday hale getiriniz. Eğer bir maddenin VP:HS ile silinip silinemeyceğine dair kuşkularınız varsa, sil şablonunu kaldırmadan konuyu tartışmaya açınız ve kuşkularınızı açıklayınız.

Göz at