Şablon:CommonsKatÇoklu

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Commons logo
Commons logo
Wikimedia Commons'ta şu çoklu ortam kategorileri bulunmaktadır:


Şablon belgelemesi[gör] [değiştir] [geçmiş] [temizle]

Kullanım kılavuzu[kaynağı değiştir]

Bu şablon birden çok Commons kategorisine aynı şablon aracılığıyla bağlantı verilmek istendiğinde kullanılır. Bazen bir maddeye ilişkin medya Commons'da birden çok kategoride mevcuttur. Bu tip durumlarda bu şablonun kullanılması daha işlevsel olacaktır. Kullanım etiketi aşağıdaki şekildedir:

{{CommonsKatÇoklu|Commons'daki birinci ilgili kategorinin ismi|Birinci ilgili kategorinin gözükmesini istediğimiz ismi|Commons'daki ikinci ilgili kategorinin ismi|İkinci kategorinin gözükmesini istediğimiz ismi}}

Örnek etiket 2 kategorilik olsa da bu şablonda bir taneden dört taneye kadar kategoriye yer verilebilir, üçüncü ve/veya dördüncü kategoriye dair bilgi, ilk ikisinin ardından, ilk ikisininki gibi şablon etiketine yerleştirilir.

Önemli not: Şablon:Commons'dan farklı olarak bu şablon eğer bir kategori için gözükmesi istenen isim verilmeyecek olursa, sorun çıkarır. Eğer sayfanın ismini bir kategori için gözüken isim atamak istiyorsanız, gözüken isim girdisi olarak sayfanın ismini girmeniz gerekir; şablon isim girmediğinizde otomatik olarak sayfanın ismini gözüken isim olarak atamayacaktır. Ayrıca bu şablonu sadece bir Commons kategorisine bağlantı vermek için kullanmamanız tavsiye edilir. Sadece bir Commons kategorisine bağlantı vermek istediğiniz durumlarda CommonsKat şablonunu kullanmanız tavsiye edilir.

Ayrıca bakınız[kaynağı değiştir]

Commons
Vikihaber
Vikikaynak
Vikisöz
Vikisözlük
Vikiversite
Vikiatlas
Vikitür