İnadına Aşk

Vikipedi, özgür ansiklopedi
18.44, 28 Kasım 2016 tarihinde HastaLaVi2 (mesaj | katkılar) tarafından oluşturulmuş 17872195 numaralı sürüm (şablon eklendi)
İnadına Aşk
İnadına Aşk Dizi Afişi
FormatTelevizyon dizisi
YönetmenOsman Sınav
BesteciGökhan Türkmen
Ülke Türkiye
DiliTürkçe
Sezon sayısı1
Bölüm sayısı32 (bölümleri listesi)
Yapım
Mekânİstanbul
Gösterim süresi120 dakika
Yapım şirketiSinegraf
Yayın bilgileri
KanalFOX (HD)
Resim formatı576i (16:9 SDTV)
1080i (HDTV)
Ses formatıStereo
Yayın tarihi2 Temmuz 2015 - 3 Şubat 2016
DurumuSona erdi.

İnadına Aşk baş rollerinde Açelya Topaloğlu, Can Yaman, Nilay Duru, Eren Vurdem ve Cem Belevi'nin oynadığı FOX'un 2015 yapımı romantik komedi dizisidir. Dizinin ilk bölümü 2 Temmuz 2015 yılında yayınlanmıştır. Düşük reytinglerden dolayı 3 Şubat 2016'da 32. bölümünde final yapmıştır.

Oyuncular

Oyuncular

Karakterler

Bölüm Sayısı

Hakkında

Açelya Topaloğlu Defne Barutçu Aras 1-32 Kıskanç üç abi arasında çok büyük kısıtlamalarla büyümüş başarılı bir bilgisayar mühendisidir. Hayali Arass Teknolojide çalışmaktır. Çenesi pek düşüktür. Yeşim ile iyi bir arkadaşlıkları vardır.Yalın ile gizlice evlenmiştir.
Can Yaman Yalın Aras 1-32 Arass Teknoloji isimli dev bir şirketin genç patronudur. Asil bir İstanbul ailesinden gelse de oldukça kaba ve kıskançtır. Annesi kardeşiyle onu küçük yaşta terk etmiştir ve bu konuda oldukça hassastır. Avlanmak dağda gezmek en büyük zevkidir. Başarılı bir bilgisayar mühendisidir.Defne ile gizlice evlenmiştir.
Nilay Duru Yeşim Aras Barutçu 1-32 Yalın’ın kız kardeşidir. Ailenin tek kızı olması nedeniyle oldukça değerlidir. Ailenin prensesidir. Abisinin kıskançlığından çok çekmektedir. Defne ile iyi bir arkadaşlıkları vardır. Defne’nin abisi Çınar’a görür görmez aşık olur.Çınar ile evlidir.
Eren Vurdem Çınar Barutçu 1-32 Karadenizli bir ailenin çocuğu olan Çınar gemi mühendisidir. Zengin bir aileden gelmektedir. Trabzon’da tersaneleri vardır. Hayat amacı Defne’yi kötü erkeklerden korumaktır. Defne’yi patronundan koruyayım derken patronun kız kardeşi Yeşim’e tutulur.Yeşim ile evlidir.
Cevahir Turan Ezgi Aksoy 1-27 Başarılı bir doktordur.Defne'nin ev arkadaşı,Leyla'nın kardeşidir.Önce Deniz'den hoşlanmasada ilerleyen bölümlerde ona aşık olmuş ve Deniz'le sevgili olmuşlardır ama kıskançlık ve yanlış anlamalardan dolayı Deniz ile ayrılmıştır. 27.bölümde yurt dışına çalışmaya gitmiştir.
Cem Belevi Deniz Aras 1-32 Arass Teknolojinin Yalın birlikte kurmuşlardır. Yalın ve Yeşim'in kuzeni,Nehir'in abisidir. Dedesi ve kuzenleri ile yaşamaktadır. Anne ve babasını bir trafik kazasında kaybettikten sonra hayatı salı vermiştir. İşi haricinde vur patlasın çal oynasın bir yaşam tarzı vardır. Ailesinden kalan şeyler hala canını çok acıtmaktadır. Ezgi için değişebilecek kadar aşık ama içindeki acıyı sarabilecek kişinin kim olduğunu bilmez.
Yeşim Dalgıçer Leyla Aksoy 1-32 Leyla, Ezgi’nin ablasıdır. Çok stil ve kokoş bir bayandır. Doruk isminde küçük bir oğlu vardır. Kocası Toprak’tan ayrılmıştır.
Taner Rumeli Toprak Barutçu 1-32 Toprak Leyla’nın eski kocasıdır. Kardeşi Çınar ile babalarından kalan tersaneyi yönetmektedirler. Çınar,Polat ve Defne'nın abisidir. Doruğun babasıdır.
İlay Erkök Damla Başar 1-32 Başarılı bir bilgisayar mühendisidir.Okul yıllarında Defne'ye çok çektirmiştir. Annesinin gazıyla önce Yalın'ı sonra Deniz'i tavlamaya çalışmış ama başaramamıştır. Annesinin etkisinden çıkınca iyi biri olmuştur. Deniz ile iyi bir arkadaşlıkları vardır.
Tibet Dursun İdris Doruk Barutçu 1-32 Toprak ve Leyla'nın oğludur.
Bilge Şen Pembe Barutçu 1-32 Toprak,Çınar,Polat ve Defne'nin babaannesidir. İstanbul’a geldiğinde Süreyya Bey’e aşık olacaktır.
Selim Gürata Süreyya Aras 1-32 Bir İstanbul beyefendisidir. Barutçuların babaannesi Pembe ile hiç anlaşamaz. Deniz,Yalın,Yeşim ve Nehir'in dedesidir.
Elvin Levinler Nehir Aras 25-32 Deniz'in kardeşi,Yalın ve Yeşim'in kuzenidir. Yeşim'le anlaşamaz.
Aras Aydın Polat Barutçu 26-32 Toprak, Çınar'ın kardeşi Defne'nin abisidir. Gemi kaptanıdır. Çınar'la anlaşmaz. Lakabı Koçaridir.
Büşra Çam Habibe Satırcı 12-32 Satır Celal'in kızıdır. Başlarda Çınar'a aşıktır. Şimdi ondan vazgeçmiştir. Ona maniler yazan gizli aşığı aramaktadır. Leyla'yla hiç anlaşamazlar. Hep maşallah bağa diye konuşur.
Mesut Yılmaz Adem (İblis) 18-32 Çift kişiliklidir. Satır Celal Yeşim'i kaçırması için tutmuştur. Adem çok iyi İblis ise çok kötüdür. Habibe'ye aşık olunca İblis kaybolmuştur. Adem, Toprak dışında herkesle anlaşır. Maniler ile Habibe'ye aşkını itiraf etmektedir.
Gizem Totur Songül 1-32 Arass Teknoloji personelidir. Başlarda pek görünmüyordu. Babaannesinin laflarını söyler. Yeşim, Defne ve Damla'yla kız diye konuşur. Kızlar olarak çok iyi anlaşırlar.
Funda Eskioğlu Meftune 1-32 Arasların yardımcısıdır. Yalın,Yeşim ve Deniz'i o büyümüştür. Tek isteği çocukların mürvetini görmektir.
Ahenk Demir Sedef Akıncı 19-32 Yalın ve Yeşim'in annesidir. Yıllar önce çocuklarını bırakıp gitmiştir. Defne ve Adem sayesinde çocuklarını bulmuştur. Yeşim hemen alınmıştır. Yalın hala nefret etmektedir. Astrologdur.
Eylül Su Sapan Aslı Vardar 23-32 Yalın’ın eski sevgilisidir. Psikologdur. Yalın Defne'den ayrılınca onun evinde kalmıştır. Çift kişilikli Adem'i merak etmektedir.

Dış bağlantılar

Kaynakça