"Vikipedi:Üç geri dönüş kuralı" sayfasının sürümleri arasındaki fark

Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
resmi 》resmî
Etiket: 2017 kaynak düzenleyici
(resmi 》resmî)
Etiketler: Mobil değişiklik Mobil web değişikliği Gelişmiş mobil değişikliği
{{Politika özeti|'''Kullanıcılar değişiklik savaşına girmemeli ve sürekli geri dönüşten kaçınmalıdır. Bazı belli özel durumlar haricinde 24 saat içerisinde herhangi bir sayfayı kısmen veya tamamen üç kereden fazla [[Vikipedi:Makaleyi eski haline çevirmek|eski haline çeviren]] kullanıcıların [[Vikipedi:Engelleme politikası|engellenmeyle]] karşı karşıya kalmaları muhtemeldir.'''}}
 
'''Üç geri dönüş kuralı''' (ya da 3GK) tüm [[Vikipedistler]] için uygulanan resmiresmî bir politikadır. 3GK ihlalleri [[Vikipedi:Hizmetliler|hizmetlilere]] bildirilir.
 
3GK, bir kullanıcının 24 saat içerisinde bir Vikipedi sayfasının bütünü ya da bir kısmı üzerinde '''üçten fazla''' (dört veya üzeri) geri dönüş (revert) işlemi yapmaması gerektiğini ifade eden bir politikadır. Bu kural, üç kere veya daha az geri dönüş işlemi yapılmasının kabul edilebilir olduğu anlamına gelmez. Kullanıcılar günlük 3GK kuralını ihlal etmeseler de, rahatsızlık verme veya [[Vikipedi:Değişiklik savaşları|değişiklik savaşına]] girmiş olma nedenleriyle de yasaklanabilirler.
6.005

değişiklik

Gezinti menüsü