"Casus Oyunu" sayfasının sürümleri arasındaki fark

Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
düzeltme AWB ile
(düzeltme AWB ile)
(düzeltme AWB ile)
Durumla çabucak anlaşmaya çalışan CIA yöneticileri, emeklilikten önceki son gününde ve Bishop'u işe alan adamın yaşlanan orta düzey bir vekil olan Nathan Muir'i çağırmıştır. Kendisine Bishop'un ölmesine izin vermek için onlara bahane etmesini ummaktadırlar. [[CIA]]'de 30 yıl boyunca başarıyla görev yapan Nathan Muir ise, emekli olmanın hazırlıklarını yapmaktadır. Eşyalarını toplamak için son kez ofisine gelen Muir, yıllarını birlikte geçirdiği ve neredeyse tüm bilgilerini aktardığı ortağını kurtarmak için harekete geçer ve elinden gelen her şeyi yapmaya çalışır. Muir (Robert Redford) hem zamana, hem de bir sürü engele karşı savaşmak zorundadır. Muir, öncelikle Hong Kong'daki bir temas yoluyla hikâyeyi CNN'e sızdırarak Bishop'u kurtarmaya çalışır ve kamuoyu baskısının CIA'yi Bishop'u kurtarması için zorlayacağına inanmaktadır. Ancak bu inanç, CIA Genel Müdür Yardımcısı Charles Harker'in FCC'ye telefonla arayıp CNN'nin hikâyeyi geri çekmesiyle sonuçlanır.
 
Bilgilendirme toplantısında Muir, Bishop'un Vietnam Savaşı sırasında bir İzci Keskin Nişancısı olduğunu ve Bishop'u nasıl bir operasyon için görevlendirdiğini anlatır. Muir ayrıca, 1976'da Berlin'de görev yapan Bishop'un, Doğu Alman varlıklarının temin edilmesiyle görevlendirildiği ve ayrıca Bishop'un 1985'dete Camps Savaşı sırasında Beyrut'ta casusluk yaptığını belirtir. Lübnan'daki görev, sırasında Bishop, Hadley ile tanışır ve ikisi birbirine karşı romantik hisler geliştirmeye başlamıştı. Bununla birlikte, Hadley'nin İngiltere'deki Çin elçiliğine bombalı saldırıda bulunduğu ve ülkeden kaçmaya çalıştığı ortaya çıktı. Bishop'un Hadley'e olan duygularından korkan Muir, tutuklanan bir Amerikalı diplomatın özgürlüğüne kavuşması karşılığında, Çinlilerden Hadley'in tutulduğu yere kadar ipucu aramaktadır. Çinli ajanlar Hadley'i kaçırmış ve Bishop onun katılımını keşfedince Muir'e olan tüm bağlarını keser. Öğrendikten sonra, Bishop'un Hadley'i kurtarma girişiminde bulunmuştur. Muir, sonunda Hadley için Bishop'un hislerini hafife aldığını fark eder.
 
Muir, hızla tükenen zamanda, gizlice CIA direktöründen sahte bir acil operasyon direktifi hazırladı; İsmi Öğlen Yemeği Operasyonudur. Bu operasyon, bir kurtarma görevi Komutanı olan Wiley'in SEAL ekibi tarafından öncülük edilecektir. Muir, hayatı boyunca biriktirdiği 282.000 dolarını ve Çin sahil şeridindeki uydu görüntülerinde kötü amaçlı bir dosyanın kullanılmasıyla, Duncan aracılığı ile Çinli bir üst düzey yetkiliye 30 dakika boyunca hapishaneye giden elektriği kesmesi için rüşvet vermiştir. Bu esnada SEAL kurtarma ekibi Bishop ve Hadley'i geri getirir.

Gezinti menüsü