İçeriğe atla

Barry Shabaka Henley: Revizyonlar arasındaki fark

k
düzenleme özeti yok
kDeğişiklik özeti yok
kDeğişiklik özeti yok
'''Barry Shabaka Henley''' (d. '''Barry Joseph Henley''' 15 Eylül 1954) bir [[ABD'li]] karakter oyuncusudur. Henley birçok filmde oynamakla beraber en çok yönetmen [[Michael Mann]]'ın yönettiği 4 filmde oynamıştır.
 
Henley [[Herbert Muhammed]] rolü ile ''[[Ali (film)|Ali]]'' filminde oynamıştır. ''[[Collateral]]'' filminde ömrü kalmamış bir hassas caz müzisyenini başarıyla oynamıştır. ''[[Kanun Namına (film, 2006)|Kanun Namına]]'' filminde, Henley, filmin uyarlandığı orijinal dizisi [[Kanun Namına (dizi)|Kanun Namına]]'da [[Edward James Olmos]]'un emmy emmy ödülü kazandığı efsaneleşenefsaneleşmiş rolü Miami Organize Suçlar Bürosu ve Miami ''Organize Suçlar Bürosu: Stratejik İstihbarat, Taktikal İstihbarat Ahlak/Narkotik Birimi (Organized Crime Bureau: Strategic Intelligence, Tactical Intelligence, Vice/Narcotics Unit) Amiri, Eski Narkotik Büro (DEA) Albayı'' Dedektif Teğmen Martin "Marty" Castillo rolü ile seyircinin karşısına çıkmıştır. Ayrıca kısa süren ''[[Robbery Homicide Division]]'' ve ''[[Barbershop: The Series]]'' dizilerinde rol almıştır. Henley çoğu komedi, dram ve gerilim olmak üzere birçok türde filmde rol almış bir oyuncudur. 2007 yılında ''[[Heroes]]'' da Dedektif Fuller olarak 4 bölümde rol almıştır. 1999 yılında Henley Pokerface rolü ile bir Eddie Murphy / Martin Lawrence filmi olan Life'da oynamıştır.<ref>http://www.imdb.com/name/nm0377106/</ref>
 
Bie tiyatro oyuncusu olarak, Henley'nin [[Drama Desk]], [[Obie Ödülü|Obie]] ve [[Olivier Ödülleri]] gibi başarıları bulunmaktadır.
1.003

düzenleme