İçeriğe atla

Bengi Semerci: Revizyonlar arasındaki fark

Bağlantı düzenlemesi yapıldı
[kontrol edilmemiş revizyon][kontrol edilmemiş revizyon]
(Bağlantı yanlışları düzeltildi.)
(Bağlantı düzenlemesi yapıldı)
'''Bengi Semerci''' (d. 1963, [[İstanbul]]), [[Profesör Doktor|profesör doktor]] unvanı bulunan [[Türk]] psikiyatrist, hekim, akademisyen ve yazar.
 
İlk, orta ve lise eğitimini babasının görevi nedeniyle çeşitli illerde yaptı. 1986 yılında [[Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi]]'nden mezun oldu. Zorunlu hizmetin ardından erişkin psikiyatrisi uzmanlığı eğitimi aldı. Ardından [[Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi]]’nde çocuk ve ergen ruh sağlığı uzmanlık eğitimine başladı. İkinci uzmanlık eğitimini tamamladıktan sonra, [[Hacettepe Üniversitesi]]’nde öğretim üyesi olarak çalışmaya devam etti. 1999 yılında [[doçent]], 2004 yılında [[profesör]] oldu. Prof. Dr. Bengi Semerci 2000 yılında [[Ankara]]’dan ayrılarak, çalışmalarına [[İstanbul]]’da devam etti. Serbest hekimliğin yanı sıra, 2004-2009 yılları arasında [[Yeditepe Üniversitesi]] Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı Anabilim Dalı başkanlığı yaptı ve 2011 yılına kadar Yeditepe Üniversitesi'nde öğretim üyeliğine devam etti. Ayrıca, 2002-2004 yılları arasında [[Marmara Üniversitesi]] Diş Hekimliği Fakültesi’nde lisans, 2007-2008 öğretim yılında [[Doğuş Üniversitesi]] Psikoloji Bölümü'nde yüksek lisans dersleri verdi. Halen [[İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi]]’n de’nde psikoloji dersleri ve [[Koç Üniversitesi]] Tıp Fakültesi’nde çocuk psikiyatrisi dersleri vermektedir. <ref> http://www.bengisemercienstitusu.com/bengiSemerci.htm </ref>
 
==Bengi Semerci Enstitüsü==
 
==Üyelikleri==
İstanbul Çocukları Vakfı yönetim kurulu üyesi, Türk Çocuk ve Genç Psikiyatrisi, [[Türkiye Psikiyatri Derneği]], Türkiye Psikofarmakoloji Derneği, Nöropsikiyatri, Politik Psikiyatri, Dünya DEHB Federasyonu, Amerikan Çocuk ve Ergen Psikiyatri Birliği (AACAP[[American Association of Child and Adolescent Psychiatry]]) ve [[Amerikan Psikiyatri Birliği]] dernekleri üyesidir. 2006–2011 yılları arasında Ulusal Sosyal Hizmetler Danışma Kurulu üyeliği yapan Prof. Dr. Semerci, ayrıca Dünya Psikiyatri Birliği (WPA), Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu Çalışma Birimi, Amerikan Çocuk ve Ergen Psikiyatri Birliği (AACAP[[American Association of Child and Adolescent Psychiatry]]) medya komitesinde çalışmaktadır. Journal Attention Deficit dergisinin Editorial Board'unda görev almakta ve Klinik Psikofarmakoloji Dergisi'nin Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Editörlüğü'nü sürdürmektedir.
 
==Yazıları==
35

düzenleme