İçeriğe atla

"Mitar Mrkela" sayfasının sürümleri arasındaki fark

düzenleme özeti yok
Futbol kariyerine [[OFK Beograd]] takımının altyapısında 1981 yılında başladı. Henüz 16 yaşında iken Yugoslavya Birinci Ligi'nde forma giyerek, bu ligde oynayan en genç futbolcu ünvanını aldı. 1983 yılında [[Kızılyıldız]] takımına trasnfer oldu ve 1990 yılına kadar bu takımın formasını giydi. 1990/91 sezonunda, Kızılyıldız'la bir maça çıktıktan sonra, Hollanda takımı [[FC Twente|Twente Enschede]]'ye transfer oldu ve iki sezon bu takımda kaldı. 1992/93 sezonunda [[Beşiktaş JK|Beşiktaş]]'a trasnfer oldu ve 4 gol attı. Daha sonra Hollanda Ligi'ne dönerek [[Cambuur Leeuwarden]]'e transfer oldu.
 
Mrkela aynı zamanda [[Yugoslavya Milli Futbol Takımı]
Mrkela aynı zamanda [[Yugoslavya Milli Futbol Takımı]]'nın formasını giyen en genç futbolcu ünvanına da sahiptir. [[17 Kasım]] [[1982]] günü [[1984 Avrupa Futbol Şampiyonası]] elemeleri maçında [[Sofya]]'da [[Bulgaristan Milli Futbol Takımı|Bulgaristan]]'a karşı oynanan maçta forma giydiğinde 17 yaşından 130 gün almıştı. Yugoslavya Teknik Direktörü [[Todor Veselinović]] 17. dakikada sakatlanan [[Zvonko Živković]]'un yerine Mrkela'yı oluya almıştı. Genç yaşta umut vaadeden oyuncu olmasına rağmen, yalnızca 4 kez milli formayı giydi ve bu maçlarda bir gol attı.
orospu çocuğudur
Mrkela aynı zamanda [[Yugoslavya Milli Futbol Takımı]]'nın formasını giyen enn genç futbolcu ünvanına da sahiptir. [[17 Kasım]] [[1982]] günü [[1984 Avrupa Futbol Şampiyonası]] elemeleri maçında [[Sofya]]'da [[Bulgaristan Milli Futbol Takımı|Bulgaristan]]'a karşı oynanan maçta forma giydiğinde 17 yaşından 130 gün almıştı. Yugoslavya Teknik Direktörü [[Todor Veselinović]] 17. dakikada sakatlanan [[Zvonko Živković]]'un yerine Mrkela'yı oluya almıştı. Genç yaşta umut vaadeden oyuncu olmasına rağmen, yalnızca 4 kez milli formayı giydi ve bu maçlarda bir gol attı.
 
Aktif futbol yaşantısını sonlandırdıktan sonra, 2000'li yılların başında, Belgrad Futbol Federasyonu'nun başkanlığına geldi. Temmuz [[2005]]'de, Kızılyıldız Kulübü'nün başkanlığını [[Dragan Džajić]]'den alan [[Dragan Stojković]] tarafından kulübün altyapı akademisinin başına getirildi.
Anonim kullanıcı