+44

Vikipedi, özgür ansiklopedi

+44 (Artı kırk-dört olarak okunur.) 2005 yılında Los Angeles, California'da kurulmuş bir Amerikan rock süper grubuydu. Grup, Blink-182'nin vokalisti ve basçısı Mark Hoppus ve davulcu Travis Barker, The Nervous Return'ün baş gitaristi Shane Gallagher'dan oluşuyordu. ve Mercy Killers'tan ritim gitaristi Craig Fairbaugh. Hoppus ve Barker, Blink-182'nin ilk 2005'teki dağılmasından kısa bir süre sonra ve daha sonra yeniden yapılandırılmadan önce +44'ü oluşturdu. Grubun adı, ikilinin projeyi ilk tartıştığı ülke olan Birleşik Krallık'ın uluslararası telefon koduna atıfta bulunuyor. İlk kayıtlar büyük ölçüde elektronik nitelikteydi ve eskiden kızlardan oluşan punk dörtlüsü Get the Girl'den Carol Heller'ın vokallerini içeriyordu.

Hoppus ve Barker kayıt yapacakları bir stüdyo satın alırken grubun sesi giderek daha ağır bir ton aldı. Müzik basını tarafından tahmin edilmesine rağmen, grubun ilk albümü When Your Heart Stops Beating (2006) ticari beklentileri karşılamadı ve eleştirmenlerden karışık eleştiriler aldı. Grup, 2006 ve 2007 boyunca, Fall Out Boy ile birlikte Honda Civic Tour'da bir yaz yuvası da dahil olmak üzere dünya çapında tur yaptı. Hoppus daha sonra solo albüm için malzeme hazırlamaya başladı, 2008'de ikinci bir +44 albüm için planlarını askıya aldı ve grup 2009'da Blink-182'nin yeniden bir araya gelmesiyle uzun bir ara verdi.

Blink-182 ile yaşanan sorunlar[değiştir | kaynağı değiştir]

2004 yılına gelindiğinde, basçı Mark Hoppus, gitarist Tom DeLonge ve davulcu Travis Barker'dan oluşan Blink-182, çok katlı albüm Enema of the State (1999) ve Take Off Your Pants'u yayınlayarak dönemin en büyük pop punk grubu olarak ortaya çıktı ve bir numaraya ulaşan Jacket (2001).Grup 2002'de DeLonge'un sırtında bel fıtığı geçirdiğinde kısa bir ara verdi.Bu süre zarfında, Blink-182 için uygun olmadığını düşündüğü daha karanlık müzikal fikirleri topladı ve bunları Box Car Racer albümünde derledi. Bu sonuncusu Hazen Street gitaristi ve uzun zamandır arkadaşı olan David Kennedy'nin yardımıyla kaydedildi ve bir kerelik deneysel bir proje olarak tasarlandı, ancak Barker setin arkasında tam teşekküllü bir gruba dönüştü. Bu yan proje, dahil edilmeyen ve ihanete uğradığını hisseden DeLonge ve Hoppus arasında büyük bir bölünmeye neden olacaktır. Box Car Racer'daki karamsar konu ve müzik, Blink Müziğine de girdi ve grup, bir sonraki çalışmaları, adını taşıyan beşinci stüdyo albümü Blink-182 (2003) üzerinde deneysel unsurları keşfetti.

Üçlü, bir sonraki sonbaharda bir Avrupa turuna çıktı ve bu sırada DeLonge, hem grup içindeki yaratıcı özgürlüğü konusunda giderek daha fazla çelişkiye düştüğünü hissetti, hem de ücretli turnenin aile hayatını ele geçirdiğini hissetti.Sonunda ailesiyle daha fazla zaman geçirmek için turlara yarım yıl ara verme arzusunu dile getirdi. Hoppus ve Barker, aşırı uzun bir ara olduğunu düşündükleri kararı karşısında dehşete düştüler. DeLonge, isteklerinden dolayı hayal kırıklığına uğradıkları için grup arkadaşlarını suçlamadı, ancak görünüşte anlayamadıkları için dehşete düştü.Buna ek olarak, DeLonge, Barker'ın 2005 yılında gösterime girecek olan reality televizyon dizisi Meet the Barkers fikrini protesto etti. Kişisel mahremiyetinin işgal edildiğini hissederek her yerde televizyon kameralarından hoşlanmazdı.Tom DeLonge'un Blink-182'den ayrılması, sınırlı yaratıcı özgürlüğe dayanıyordu.