Uğur Işılak

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara
Uğur Işılak
Doğum adı Uğur Işılak
Doğum 15 Kasım 1971 (1971-11-15) (43 yaşında)
Almanya Neviges, Almanya
Tarzlar Anadolu Rock, Türk Halk Müziği
Meslekler Ses sanatçısı, Besteci, Şair, Sunucu, Yapımcı
Çalgılar Bağlama, Klarnet, Ney, Ut, Gitar
Etkin yılları 1988-günümüz
Plak şirketi Akbaş Müzik, Raks Müzik, Ulus Müzik, Divan Müzik, Olimpiyat Müzik, Çınar Müzik, Tzn Müzik, Simklas
Resmî sitesi ugurisilak.org

Uğur Işılak (d. 15 Kasım 1971, Neviges), Türk şarkıcı ve sunucu.


2015 Türkiye genel seçimleri'nde Adalet ve Kalkınma Partisi İstanbul 3. bölgeden 9. sıra milletvekili adayı olmuştur.[1]

Yaşam öyküsü[değiştir | kaynağı değiştir]

1971 yılında Almanya'nın Neviges şehrinde dünyaya gelen Uğur Işılak aslen Şereflikoçhisarlıdır. Küçük yaşlarda müziğe ve şiire ilgi duymaya başladı. Ağabeyinden bağlama dersleri aldı. Bu arada 12 yaşındayken ailesiyle birlikte Gelsenkirchen şehrine taşındı. İlk ve orta öğrenimini Almanya'da tamamladıktan sonra Açıköğretim İktisat Fakültesini bitirdi. Bu arada müzik bilgisini geliştirdi ve 1988'de ilk çalışmasını yaptı. 1990 yılında kendine ait ses kayıt stüdyosu kurarak aranje bilgisini geliştirdi. 1993 yılında ilk solo albümü olan Kim kime dum duma'yı çıkardı. 1997'de Türkiye'ye dönerek çalışmalarına burada devam etti. Uğur Işılak yaklaşık 20 yıllık profesyonel müzik hayatında 250'nin üzerinde eser yaptı. En son bir televizyon kanalında tanıtımını yaptığı Necip Fazıl Kısakürek'in şiirlerinden oluşan Üstad albümünü çıkardı.

Televizyonda Uğur Işılak'la Ozanca (Kanal 7 Avrupa), Uğur Işılak'la Yıldırım gibi (atv Avrupa), Meram'da iftar (Kanal 24, Sun TV, Konya TV, KTV, ÜNTV) gibi programlar hazırlayıp sundu. Ayrı zamanda TRT Haber'de yayımlanan Yeni Şeyler Söylemek Lazım programını Serdar Tuncer'le birlikte hazırlayıp sundu.

Albümleri[değiştir | kaynağı değiştir]

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]