Burak Gürpınar

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Atla: kullan, ara
Burak Gürpınar
Genel bilgiler
Doğum adı Burak Gürpınar
Doğum 23 Mart 1975 (1975-03-23) (39 yaşında)
Köken İstanbul / Türkiye
Tarzlar Rock / Hard Rock
Çalgılar Davul
Resmî sitesi www.kurban.com

23 Mart 1975 yılında İstanbul'da doğdu. Müzik hayatı lisede davul çalmasıyla başladı ve okullar arası düzenlenen müzik yarışamalarında dereceler aldı.

1995 yılında Cockroach adını taşıyan Kurban grubuna katıldı. Daha önce çaldığı gruplar arasında Virüs, Badluck, Blue Blues Band ve The End bulunmaktadır. 1999 senesinde The Climb adlı gruba da katıldı. 2001'de hücumkedi'yi kurdu. 2002 de askerliğini yapmak üzerine müzik hayatına ara verdi.

Burak Gürpınar, Kurban ile "Kurban","Sert" ve "İnsanlar" stüdyo albümlerini kaydetti. Kurban grubu 2005'in Haziran'ın da dağılınca,daha önce albüm kayıtlarında çalıştığı Athena grubuna geçti ve "İt" adlı EPyi ve "Athena" adlı albüme imza attı. Teoman'ın "En Güzel Hikayem" albümünün davul kayıtları da Burak Gürpınar’a aittir. Şebnem ferah`ın artık kısa cümleler kuruyorum albümünde de bazı parçalar çalmıştır. Serdar Öztop'un Dünya adlı parçasına davuluyla eşlik etmiştir.

Şu an müzik hayatına Kurban ile davulcu olarak devam etmektedir. Kurban Sahip (albüm) albümünde logo ve konsept tasarımı yapmıştır.

Tarkan nın 2011 Acımayacak adlı şarkısının klibinde oynamıştır.

Facebook | Burak Gürpınar