Ymir Entertainment

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Ymir Entertainment
Tür Limited
Kuruluş Kasım 1999
Kurucu Kim Byoung Gwan
Konum Seul, Güney Kore
Ürün Online Oyunlar ve MMORPG
Ana sayfa www.ymirgames.com

Ymir, Kasım 1999'da kuruldu. Ertesi yıl Aralık ayında Enformasyon ve İletişim Bakanlığı ödülünü aldı. En önemli oyunları Metin1 ve Metin2'dir. İnternet adresleri 3 dilde hizmet vermektedir. Metin2'nin Avrupa sağlayıcısı şu an GameForge 4d GmbH'dır.

Tarihçe[değiştir | kaynağı değiştir]

Şirket 15 Kasım 1999'da kuruldu. 1 yıl kadar sonra Enformasyon ve İletişim Bakanlığı ödülünü aldı. İlk oyunu bu ödülü almasındaki sebep olan Metin1'dir. 2000 yılında Metin1 ticari hizmete sunuldu. 2001'de girişim şirketi olarak tescillendi. 2004 yılında Metin2'nin ilk beta denemesi yapıldı. Bu deneme Kore'de yapıldı ve hemen ardından gelen yıl Kore ve Çin'de hizmete sunuldu. Bir yıl kadar sonrasında 2006 yılında sırasıyla Japonya, Hong Kong, Almanya'da hizmete sunuldu. 2007 yılında Türkiye'de sunulmaya başlandı ve GameForge ile anlaşma yapıldı. Metin2 adlı oyunları 17 dilde 20'den fazla ülkede yayınlandı. 2011 yılında ise Webzen kontrol ve hisselerin %100’ünü devraldı.

Genel Bakış[değiştir | kaynağı değiştir]

CEO'su Kim Byoung Gwan'dır. 15 Kasım 1999'da kurulmuştur. Tam adı Ymir Entertainment'dir. Online oyun alanında hizmet vermektedir. Şirketin mevkii 6F, Donggung Bldg., 736-17, Yeoksam-Dong, Gangnam-gu, Seoul, Korea'dır. En önemli projeleri 2 boyutlu Metin1 ve 3 boyutlu Metin2'dir.

Şirket Hakkında[değiştir | kaynağı değiştir]

Şirketin Adı[değiştir | kaynağı değiştir]

Şirketin adı 'Ymir' İskandinav mitolojisinde yaratılıştaki ilk canlıdan gelmektedir. Sembolünde de bu efsaneden izler taşımaktadır.

Vizyon[değiştir | kaynağı değiştir]

"Daima beklentilerin ötesinde eğlence sunan şirket." sloganıyla hareket eden şirket, sürekli yenilikçi, faydacı ve eğlenceli güncellemeler yapmaktadır. Ve yeni, benzersiz içeriklerle kullanıcıları oldukça tatmin edeceklerine söz vermektedir.

Misyon[değiştir | kaynağı değiştir]

Misyon konusunda söylenebilecek tek söz şirketin söylediği şu üç cümledir;

"Doğu ve Batı'nın eğlenceli hikâyelerini sunan gerçek bir hikâye anlatıcısı olmak." "Piyasaya uygun ve nitelikli içerikler üreten usta bir geliştirici olmak." "‘Kullanıcı etkileşimi’ ve ‘sanal topluluk’ platformunun genişlemesinde öncü olmak."

Şirketin sarf ettiği bu üç cümle misyonlarını kısaca anlatmaktadır.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]