WarGreymon

Vikipedi, özgür ansiklopedi
WarGreymon
Seviye: Mega
Çizgi Film
Character in:Digimon 01
Ses:Michael Lindsay, Tom Fahn (İngilizce); Chika Sakamoto (Japonca)
Partner(ler):Taichi Kamiya
Digievrim
BebekBotamon
EğitimKoromon
ÇaylakAgumon
ŞampiyonGreymon
ÜstünMetalGreymon
SkullGreymon
MegaWarGreymon
DNA Evrim:
DNA Digievrim:WarGreymon ve MetalGarurumon
MegaOmnimon

WarGreymon, Agumon'un ışınlanma gelişimiyle ulaştığı Mega formudur. Digichrome denilen özel metalden içerir ve onu kesebilen tek madde de yine digichrome'dur. Elleri de Digichrome'dan yapılmış pençelerle kaplıdır ve bunlar sayesinde Machinedramon'u tek hamleyle paramparça edip mağlup etmiştir. Karanlık Ustalardan iki tanesini tek başına yenmiştir. Karanlık Ustalar'ın da patronları ve en güçlüsü olan kötülüğün kendisi olarak da bilinen Piedmon'la da arkadaşları gelene kadar mücadele etmiştir. Ayrıca Piedmon'la teke tek savaşırken ölmüştür. Fakat MetalGarurumon tekrar normale döndüğü için (tekrar iyi olmuştur) o da katılır savaşa ve aralarındaki özel bağdan dolayı da WarGreymon'u tekrar canlandırmıştır. Daha sonra MetalGarurumon ve WarGreymon birlikte savaşarak Piedmon'un Trump Sword adlı saldırısını MetalGarurumon, sensörleri sayesinde tespit edip etkisiz hale getirdiği için yenmeyi başarırlar. Fakat Piedmon bir hile yaparak MetalGarurumon'u ve WarGreymon'u kandırıp kuklaya dönüştürür. Ayrıca Apocalymon'u öldüren son darbeyi yapmıştır. 2. sezonda ise 1000(bin) tane siyah kulenin birleştirilmesiyle oluşan Blackwargreymon'la da ettiği sohbetten(Agumon iken) dolayı Blackwargreymon neden yaşadığına anlam vermeye başlamıştır ve onu yaratanlardan (Arukenimon ve Mummymon) intikam almak istemiştir. Tam onlarla savaşacak iken Taichi(Agumon'un sahibi) de ordaydı ve tabii ki Agumon da. O sırada Blackwargreymon onlara saldırmıştır ve Agumon, WarGreymon'a dönüşerek bunu engellemiştir hatta tamamen iyiliğe dönmesini de sağlamıştır. Ayrıca MetalGarurumon'la DNA gelişimi yaparak (birleşerek) en güçlü Royal Knightlardan birisi olan Omnimon'a dönüşür.

Saldırıları[değiştir | kaynağı değiştir]

Gezegenler Gücü/Saldırısı: Saldırılarının en güçlüsüdür. İki elini havaya kaldırıp enerji toplar ve güneşi andıran bir cismi rakibinin üstüne fırlatır. Bunu yaparken başka yöntemleri de olabiliyor. Diğer yöntemlerden birisi şuydu: devasa rakibi Venom Myotismon'un üzerine doğru uçarak kendisi o güneşi andıran cisme dönüşüp rakibine çarpar. Diğer bir yöntemi ise şuydu: Apocalymon'un üzerine Gezegenler Gücü/Saldırısı'nı atmıştır ve diğer arkadaşlarının saldırılarından güç toplayıp büyümüştür

Mega Pençe: Bu saldırısıyla Digichrome'la kaplı elleriyle rakibini tırmalar(çizer/keser). Genelde bunu uygularken rakibine doğru uçar ve ışık hızında onu tırmalar. Digichrome'lu olduğu için de her rakibine parçalara ayırabilir hatta saldırılarını bile deler. Ayrıca hızlı bir şekilde kendi etrafında dönerek de rakibine bu şekilde vurabilir. Venom Myotismon'a bunu yaptığında ise Venom Myotismon kadar büyük bir kasırga oluşturup tırmalamıştır onu. Tamamen Digichrome'la kaplı metal ejderha Machinedramon'u da tek saldırıyla parçalara ayırdı.