Vikiproje:Sovyetler Birliği/İşbirliği Projesi/Ocak 2017 (2)

Vikipedi, özgür ansiklopedi


WorkerLogo.png
Sovyetler Birliği İşbirliği Projesi
Soviet Union film clapperboard.png
Ocak 2017'nin ikinci işbirliği, Sovyet filmleri listesindeki maddeleri oluşturmak ve listede yer alan filmlere yönetmen, oyuncu, tür bilgilerini eklemek olarak belirlenmiştir.
Proje hedefi 50 film maddesi oluşturmaktır.

Not: Bu proje VikiProje Sinema Ocak İş birliği projesi ile ortak olarak yürütülmektedir.
Bir projeye katılan kullanıcı diğerine de katılmış sayılır.


  • Bu ayın projesinde Sovyet filmleri listesindeki maddelerin oluşturulması ve listede yer alan filmlere yönetmen, oyuncu, tür bilgileri eklenmesi amaçlanmaktadır. Bu kapsamda listede görünen herhangi bir madde veya listeye eklemek koşuluyla listede yer almayan filmler oluşturulabilir. Bu yolla söz konusu listedeki filmlerin Türkçe Vikipedi'ye kazandırılması amaçlanmaktadır.
  • Oluşturulan maddenin tartışma sayfasına {{VikiProje Sovyetler Birliği}} ve {{VikiProje Sinema}} şablonlarının eklenmesi zorunludur.
  • Açılan her madde, maddenin kalitesi göz önüne alınmak suretiyle 2-10 puan arası değerlendirilir.
  • Listede yer alan filmlere dair yönetmen, oyuncu, tür bilgilerini eklemek ve listeyi düzenlemek bilgi başına +1 puan olarak hesaplanır.
  • Daha önce açılmış maddelerin listeye eklenmesi +2 puan olarak hesaplanır.
  • Maddeye eklenen her görsel +2, her kaynak +2, her kategori +1 puan olarak hesaplanır. Maddelere eklenen kategori yeni oluşturulmuşsa kategori başına +1 ek puan verilir.
  • Maddeye film bilgi kutusu şablonunun konulması ve en az beş satırın doldurulması halinde +5 puan, beş satırdan sonraki katkılar için satır başına 0.5 puan verilir.
  • Maddenin 5.000 bayttan fazla olması halinde her 3.000 baytlık ekleme için +10 puan verilir. Madde boyutunu maddenin geçmişinden bakılabilir.
  • Her iki şablonda yer alan açılmış maddelere içerik eklemek suretiyle geliştirilmesi halinde, yukarıdaki tüm puanların yarısı geçerli olacaktır.
  • Puanlama sonunda ilk üçe giren katılımcılar ödül alacaktır. Bunun yanı sıra katılımcılara ilk katılım ödülü ve çeşitli teşvik ödülleri verilecektir.

Proje başlangıç: 16 Ocak 2017
Proje bitiş: 31 Ocak 2017

Proje sonuç tablosu[kaynağı değiştir]

Ambox warning pn.svg Uyarı: Bu tablo proje bitimi sonuç tablosudur ve yalnızca proje sorumluları değiştirebilir.

Sıra Kullanıcı Açtığı madde sayısı Hedef dışı katkılar Standart ödüller Özel ödüller
1 Cem Rize 11 Listedeki 190 filme bilgi ekledi. Maddelere toplam 7 görsel, 31 kategori ve 41 kaynak ekledi. Gold Medal.svg Altın Yeni Katılımcı Yıldızı 10 Madde Yıldızı
2 Ahmet Turhan 5 Listeye yeni 61 film ekledi. Listedeki 64 filme bilgi ekledi. Maddelere toplam 5 görsel, 84 kategori ve 18 kaynak ekledi. Silver Medal.svg Gümüş
3 Gufosowa 6 Listedeki 7 filme bilgi ekledi. Maddelere toplam 6 görsel, 23 kategori ve 22 kaynak ekledi. Bronze Medal.svg Bronz Yeni Katılımcı Yıldızı

Proje durumu[kaynağı değiştir]

İlerleme:
%54.00

50 madde olan proje hedefine dair 27 (54%) tamamlandı.
Katılımcılar ve puanlama[kaynağı değiştir]