Vikiproje:Kadın/Kırmızılı kadınlar

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Women in Red logo.svg

Vikipedi'de cinsiyet dengesizliğinin giderilmesi amacıyla oluşturulan Kırmızılı kadınlar görev gücü kadın vikiprojesi kapsamında etkinlik göstermektedir.

Kırmızılı Kadınlar, halihazırda hakkında bir madde oluşturulmamış olan kayda değer kadınlar ile ilgili maddeleri tamamlamayı hedefleyen bir görev gücüdür. Çalışmanın amacı Wikipedia'daki maddeler arasındaki cinsiyet eşitsizliğini gidermek, kayda değer kadınların görünürlüğünü arttırmaktır. Aşağıdaki kırmızı linkli maddeler listesinden istenen maddeler tamamlanılarak maviye dönüştürülebilir.

Yazarlar[kaynağı değiştir]

Bu çalışmaya her cinsiyetten yazar katılabilir. Ancak, kadın yazar sayısını arttırmak da çalışmanın hedefleri arasındadır. Projeye dahil olursanız kullanıcı sayfanıza {{Kullanıcı kırmızılı kadınlar}} şablonunu ekleyebilirsiniz.

Yöntem[kaynağı değiştir]

Kırmızılı kadınlar listesinden seçilen maddeler tamamlanmalı, eklenen maddenin tartışma sayfasına aşağıdaki kod eklenmelidir.

{{Vikiproje | Proje = Kadın | Sınıf = Taslak | Önem = Çok | GörevGücü1 = Kırmızılı kadınlar }}

Bu görev gücü kapsamında editathonlar yapılması planlanmaktadır. Editathon fikirleriniz için köy çeşmesini veya tartışma sayfasını kullanabilirsiniz.

İstenen sayfalar[kaynağı değiştir]

Kırmızı linkli maddelerin listesi bu bölümde yer almaktadır.

  • Türk kadın futbolcular