Vay Kaynanam Vay

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Vay Kaynanam Vay
Yönetmen Robert Luketic
Yapımcı Paula Weinstein
Oyuncular Jane Fonda
Jennifer Lopez
Michael Vartan
Wanda Sykes
Monet Mazur
Elanie Stritch
Görüntü yönetmeni Russell Carpenter
Kurgu Scott Hill
Dağıtıcı New Line Cinema
Süre 101 minutes
Ülke ABD
Bütçe $60 million (tahmin)

Vay Kaynanam Vay, orijinal adıyla Monster-in-Law, Robert Luketic yönetmenliğinde çekilmiş 2005 yapımı bir romantik komedidir. Başrollerini Jane Fonda ve Jennifer Lopez paylaşmaktadır. Filmin en büyük özelliği ise, Jane Fonda'nın 14 yıllık aradan sonra beyaz perdeye dönmesidir. Filmin çekimleri ABD'nin büyük şehirlerinden Los Angeles'ta yapılmıştır. Filmin neredeyse her değişik karesinde şehrin farklı mekanları yansıtılmıştır.

Filmin hikâyesi[değiştir | kaynağı değiştir]

Film, iki kadın karakter arasındaki çekişmeyi konu alıyor. Viola Fields (Jane Fonda), televizyon programcısıdır. Kariyeri için yaşayan Viola, rutin bir program günü işten atıldığını öğrenir. Bunu kaldıramaz ve akıl hastanesine kaldırılır. Aylar sonra, hastaneden ayrıldığında asistanı Ruby (Wanda Sykes) 'den bir başka yaşama sebebi olan oğlu Kevin (Michael Vartan) 'ın bir kız arkadaşı olduğunu öğrenir. Bu kız Charlie Cantilini (Jennifer Lopez) 'dir. Evliliğe doğru giden ilişkilerinde Charlie, küçük bir ayrıntıyı atlamıştır. Peki ya kaynanası? Tabi bu filmi türklerden esinilerek yapmışlardır.

Karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]

Gişe performansı[değiştir | kaynağı değiştir]

43 milyon dolara mal olan film başarılı bir gişe performansı elde etti. Film ABD'de 83 milyon dolar (dünya çapında 153.8 milyon dolar) elde etti. Film, Jennifer Lopez'in ikinci başarılı gişe performansı elde eden filmidir. (İlki Aşka Davet (Shall We Dance) filmidir.) Jane Fonda içinse Stanley ve Irıs filminden sonra sinemaya bu gişe performansıyla dönmek büyük bir moral kaynağı olmuştur.