Uzun Yol Şarkıları

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Uzun Yol Şarkıları
Gülben Ergen stüdyo albümü
Yayımlanma3 Nisan 2009
TarzPop müzik
Süre39:00
ŞirketSeyhan Müzik
YapımcıBülent Seyhan
Gülben Ergen kronolojisi
Aşk Hiç Bitmez
(2008)
Uzun Yol Şarkıları
(2009)
Hayat Bi Gün
(2011)
Uzun Yol Şarkıları albümüne çekilmiş video klipler
 1. "Giden Günlerim Oldu"
  Yayımlanma: 27 Mart 2009
 2. "Çilekli"
  Yayımlanma: 14 Kasım 2009
 3. "Üzgünüm"
  Yayımlanma: 1 Mart 2010
 4. "Bir Şans Daha"
  Yayımlanma: 15 Temmuz 2010

Uzun Yol Şarkıları, Gülben Ergen'in 3 Nisan 2009'da yayınlanan akustik tarzda yedinci stüdyo albümü. Albümün ismini ise Ergen'in hayranları belirledi.[kaynak belirtilmeli] "Uzun Yol Şarkıları", "İçimden Geldiği Gibi", "İçimdeki Sesler", "Gülben Ergen Akustik" başlıklarını Facebook’taki sayfasında oylamaya açan sanatçı; hayranlarının açık ara beğendiği "Uzun Yol Şarkıları"nı albümünün ismi yaptı.

Taşkın Sabah'ın yönetmenliğini ve aranjörlüğünü üstlendiği, Mazhar Alanson'dan "Tam Ortasındayım", Bülent Ortaçgil'den "Bu Su Hiç Durmaz", Çok Güzel Hareketler Bunlar adlı TV programından tanınan Oğuzhan Koç’tan "Giden Günlerim Oldu", Fettah Can’dan "Üzgünüm", "Söz" ve "Eskiden Olsa", Gökhan Şahin’den "Kördüğüm" ve son olarak Pınar Çubukçu’dan "Çilekli" ve "Bir Şans Daha" adlı şarkıların yer aldığı albüm, tam bir uzun yol albümü oldu.

Gülben Ergen, albümünün tanıtım konseri için 8-9 Nisan’da BKM’de sevenleriyle buluştu!. Konser Durance firması tarafından hazırlanan yüzlerce tarçın ve sandal ağacından üretilen kokulu tütsüler ve özel tasarım mumlar eşliğinde yapıldı. Mudo’nun muhteşem dekoruyla BKM Sahnesinde çok değişik bir ambiyansta gerçekleşen konserin diğer bir sürprizi Gülben Ergen-Mazhar Alanson düeti. Mazhar Alanson’dan yeni albümü için aldığı "Tam Ortasındayım" şarkısını sanatçıyla birlikte söyleyen Gülben Ergen, dinleyicilerini şaşırtmaya devam etti.

Albümün iddialı slov şarkılarından biri olan Kördüğüm, Atv'de yayınlanan Canım Ailem dizisinin 19. bölümün sonlarında ilk kez müzikseverler ile buluştu. "Bu Su Hiç Durmaz" şarkısı ise albüm çıkmadan 1 hafta önce radyolarda çalınmaya başlandı. Albümün ilk klip çalışması olarak Oğuzhan Koç ile düet yaptığı "Giden Günlerim Oldu" şarkısı seçildi. Şarkı kısa sürede tüm Türkiye'de büyük yankı uyandırdı. 8 hafta üst üste Billboard Türkçe Top 20 Listesinde 1 numarada yer aldı. Ayrıca şarkı, Avrupa'nın da en çok dinlenen şarkıları arasında yer alarak büyük başarı gösterdi. Şarkı, Euro Airplay Top 100 Listesi'nde 81. sıraya kadar yükselirken, Rusya listelerinde 58. sıraya kadar çıktı.[kaynak belirtilmeli]

Şarkı listesi[değiştir | kaynağı değiştir]

 1. "Üzgünüm" (Söz-Müzik: Fettah Can) - 03:29
 2. "Bu Su Hiç Durmaz" (Söz-Müzik: Bülent Ortaçgil) - 03:37
 3. "Çilekli" (Söz-Müzik: Pınar Çubukçu ) - 04:36
 4. "Giden Günlerim Oldu" (Söz-Müzik: Oğuzhan Koç ) - 04:35
 5. "Eskiden Olsa" (Söz-Müzik: Fettah Can) - 03:16
 6. "Söz" (Söz: Cansu Kurtçu Müzik: Cansu Kurtçu / Fettah Can) - 04:06
 7. "Tam Ortasındayım" (Söz-Müzik: Mazhar Alanson ) - 02:44
 8. "Kördüğüm" (Söz: Gökhan Şahin Müzik: Ulaş Onal) - 05:18
 9. "Bir Şans Daha" (Söz: Pınar Çubukçu Müzik: Pınar Çubukçu / Ulaş Onal ) - 04:12
 10. "Çilekli (Versiyon 2)" (Söz-Müzik: Pınar Çubukçu ) - 03:33