Ulead VideoStudio

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Jump to navigation Jump to search
Ulead VideoStudio
Ulead VideoStudio screenshot.jpg
Geliştirici(ler) Ulead Systems (Corel)
Kararlı sürüm 11.5
İşletim sistemi Microsoft Windows
Tür Video Düzenleme Yazılımı
Resmî sitesi Ulead VideoStudio Anasayfa

Ulead VideoStudio, bir bilgisayar programıdır. Video, resim ve ses dosyaları üzerinde düzenlemeler yapmaya yarar.Microsoft Windows üzerine kurulup kullanılabilir. Bu yazılım Ulead tarafından (Ulead firması Corel firması tarafından satın alınınca son sürümleri Corel adıyla) çıkarılmıştır. En son çıkan versiyon 11.5’dir.

Temel düzenlemeler[değiştir | kaynağı değiştir]

Bu yazılımla zaman çizelgesi üzerinde basit kesme birleştime işlemleri yapılabilir. Herhangi bir dış ortamdan görüntüleri aktararak montajlama yapılabilir. Program DVD, AVCHD, HD-DVD veAVI dosyaları oluşturabilmektedir.

Efektler[değiştir | kaynağı değiştir]

Video üzerine programın kendi kütüphanesinde bulunan çeşitli efektler yerleştirilebilir. Görüntü geçişleri de çeşitli efektlerle sağlanabilir. Resim dosyalarından slayt hazırlanabilir ve resimlerin geçişleri çeşitli efektlerle sağlanabilir.

Video Filtreleri[değiştir | kaynağı değiştir]

Görüntü üzerine çeşitli filtreler uygulanarak görüntü rengi, parlaklığı gibi düzenlemeler yapılabilir. Yeşil görüntü üzerine başka görüntü yerleştirilerek iki ayrı görüntü aynı karede birleştirilebilir.

Ses[değiştir | kaynağı değiştir]

Video görüntülerine ses dosyalarından başka sesler eklenebilir. Var olan ses dosyaları kesilip düzenlenebilir. Videodaki ses ayrılabilir.

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]