The Script

Vikipedi, özgür ansiklopedi
The Script
Nobel Barış Ödülü Konseri 2008
Genel bilgiler
Başladığı yerDublin, İrlanda
TarzlarAlternatif rock , Indie rock
Etkin yıllar2001–şimdiye kadar[1]
ÜyelerDanny O'Donoghue, Mark Sheehan, Glen Power

The Script, Dublin merkezli İrlandalı rock grubudur.

Grubun üyeleri: Danny O'Donoghue (vokal), Mark Sheehan (Gitar), Glen Power (Davul) . Grup, «The Man Who Can’t Be Moved» ve «Breakeven» hitlerinin yer aldığı ve kendi adını taşıyan ilk albümlerini 2008’in Ağustos ayında yayınlamıştır. İlk albüm, İrlanda ve İngiltere listelerine 1.sıradan giriş yapmıştır.İkinci albüm olan «For the First Time» ve «Nothing» adlı hitlerin yer aldığı Science & Faith adlı albümlerini 2010 Eylül ayında yayınlamıştır. Üçüncü albümleri #3 Birleşik Krallık'ta 10 Eylül 2012'de yayınlanmıştır. Çıkış single'ları will.i.am'le yaptıkları düet olan Hall Of Fame'dir. Şarkı oldukça büyük bir başarı yakalamıştır. Avustralya'da 5, Norveç'te 6, Amerika'da 2 Platinyum Sertifika almıştır. Şarkı ayrıca İngiltere, İrlanda, İskoçya, Avusturya gibi ülkelerde bir numaraya oturmuştur. Bu şarkı grubun en başarılı single'ıdır. #3 albümünün diğer singleları If You Could See Me Now ile Six Degrees Of Seperation'dır.

Grubun dördüncü albümü No Sound Without The Silence ile ilk single Superheros Temmuz 2014'te yayınlandı. Daha sonra sırasıyla No Good In Goodbye ve Man On Wire singeları yayınlandı.

İlk albümde olduğu gibi İrlanda ve İngiltere listelerine 1.sıradan giriş yapmış olmasının yanı sıra ABD Billboard 200 listelerinde 3. sırada yer almıştır. "The Script 2012-ci yılın Şubat ayında Avrupa'nın "en iyi" rock grubu olmayı başarmıştır.

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ "The Original Band at SoundClick.com". 3 Mart 2016 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 19 Ağustos 2012.