The Office

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara
The Office dizisinin logosu

The Office Emmy ve Altın Küre ödüllü komedi dizisi. NBC kanalında yayınlanmaktadır. Steve Carell, Rainn Wilson, John Krasinski, Jenna Fischer, B.J. Novak dizide rol alırken dizinin yapımcılığını Ricky Gervais, Stephen Merchant ve Greg Daniels üstlenmiştir. Dizi, Dunder Mifflin adındaki bir kâğıt şirketinin Scranton şubesinin ofisinde yaşananları konu almaktadır

Önemli karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]

Micheal Scott: Dunder Mifflin'in müdürü. Ofisin diğer çalışanlarının deyimiyle 'anlatılmaz, yaşanır'bir adam. Çok kötü espri yapar ve kendisinin dışında sadece Dwight esprilerine güler ki gülmesinin çoğu zaman nedeni yalakalıktır. Herkes çalışırken garip garip şakalarıyla herkesin huzurunu bozabilir. Bu duruma ofis çalışanları alışmıştır artık. Micheal, çalışanlarının önce kendisini bir arkadaş, daha sonra bir patron olarak görmelerini istemektedir. Çok merhametli bir adamdır. İşten birinin çıkarılmasını kesinlikle karşıdır. Micheal ofiste sadece Toby'i sevmez. Karakteri Steve Carell canlandırmaktadır.

Dwight Schrute: Ofisin en garip karakteri. Micheal'dan sonra ofisin en yetkili kişisidir. Beceriksiz, sağduyusuz ve çok galeyana gelen bir eleman olmasına rağmen şirketin en fazla satış yapan elemanıdır. Bu sayede birçok ödül kazanmıştır. Ofis çalışanları Dwight'ın çekilmez olduğunu düşünür. Micheal bile çoğu zaman Dwight'a katlanamaz. Ve oldukça hakaret eder. Dwight, Jim'i ve daha sonra da Andy'i kendisine rakip olarak görmektedir. Ofis çalışanlarından Angela ile gizli bir aşk yaşamaktadır. Dwight; Battlestar Galactica, Harry Potter, Yüzüklerin Efendisi, Crow, Star Wars, Survivor, 24 hayranıdır. Karakteri Rainn Wilson canlandırmaktadır.

Jim Halpert: Ofisin en adam akıllı karakteridir. Sürekli resepsiyonist Pam ile muabbet eder. Ve platonik aşıktır. dizinin ilerleyen bölümlerinde Pam ile evlenirler ve bir çocukları olur. Jim, Dwight'a takılmayı çok sever. Karakteri John Krasinski canlandırmaktadır

Pam Beesly: Ofisin resepsiyonisti. Micheal'ın birçok işini görür. Depoada çalışan Roy ile inişli çıkışlı bir ilişkisi olmuştur. Jim'le muabbet etmeyi çok seviyor ve Jim'i ofisdeki en iyi arkadaşı olarak görüyor. dizinin ilerleyen bölümlerinde Jim ile evleniyor ve bir çocukları oluyor.

Ryan Howard: Ofiste ilk başlarda stajyer olarka görev alıyordu. Fakat daha sonra şirkette çalışmaya başlıyor. Micheal'den çok çekmiştir çünkü Micheal, Ryan'ı ayak işlerinde kullanıyordur.

Andy Bernard:

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]