The Office

Vikipedi, özgür ansiklopedi
The Office
The Office US logo.svg
Format Durum komedisi · Mokümanter
Başrol Steve Carell
Rainn Wilson
John Krasinski
Jenna Fischer
Açılış müziği Jay Ferguson
Ülke Amerika Birleşik Devletleri
Dili İngilizce
Sezon sayısı 9
Bölüm sayısı 201
Yapım
Yönetici yapımcı Greg Daniels
Ricky Gervais
Stephen Merchant
Howard Klein
Ben Silverman
Paul Lieberstein
Jennifer Celotta
B. J. Novak
Mindy Kaling
Brent Forrester
Dan Sterling
Yapımcı Ricky Gervais, Stephen Merchant ve Greg Daniels
Gösterim süresi 22-28 dakika
Yayın bilgileri
Kanal NBC
Resim formatı 1080i (16:9 HDTV)
Yayın tarihi 25 Mart 2005 (2005-03-25) - 16 Mayıs 2013 (2013-05-16)

The Office, Emmy ve Altın Küre ödüllü komedi dizisi.

Yapım[değiştir | kaynağı değiştir]

Dizinin yapımcısı ve fikir babalarından Ricky Gervais'in baş rolünü de oynadığı İngiliz yapımı The Office dizisinden uyarlanmış ve Amerikan NBC kanalında yayınlanmıştır. Steve Carell, Rainn Wilson, John Krasinski, Jenna Fischer, B.J. Novak dizide rol alırken dizinin yapımcılığını Ricky Gervais, Stephen Merchant ve Greg Daniels üstlenmiştir.

Konusu[değiştir | kaynağı değiştir]

Dizi, Dunder Mifflin adındaki bir kâğıt şirketinin Scranton şubesinin ofisinde yaşananları konu almaktadır.

Önemli karakterler / Canlandıran Oyuncu[değiştir | kaynağı değiştir]

  • Michael Scott (Steve Carell): Dunder Mifflin'in müdürü. Ofisin diğer çalışanlarının deyimiyle 'anlatılmaz, yaşanır'bir adam. Çok kötü espri yapar ve kendisinin dışında sadece Dwight esprilerine güler ki gülmesinin çoğu zaman nedeni yalakalıktır. Herkes çalışırken garip garip şakalarıyla herkesin huzurunu bozabilir. Bu duruma ofis çalışanları alışmıştır artık. Micheal, çalışanlarının önce kendisini bir arkadaş, daha sonra bir patron olarak görmelerini istemektedir. Çok merhametli bir adamdır. İşten birinin çıkarılmasını kesinlikle karşıdır. Micheal ofiste sadece Toby'i sevmez. Hep sevgilisi olmasını ister fakat kadınlarla arası pek iyi değildir. En son ilişkisi olan Holly ile ruh eşidir ve ondan ayrılmamak için onun ailesinin yanına-Colorado'ya taşınma kararı alır ve diziden ayrılır. Karakteri Steve Carell canlandırmaktadır.
  • Dwight Schrute (Rainn Wilson): Ofisin en garip karakteri. Micheal'dan sonra ofisin en yetkili kişisidir. Beceriksiz, sağduyusuz ve çok galeyana gelen bir eleman olmasına rağmen şirketin en fazla satış yapan elemanıdır. Bu sayede birçok ödül kazanmıştır. Ofis çalışanları Dwight'ın çekilmez olduğunu düşünür. Micheal bile çoğu zaman Dwight'a katlanamaz. Ve oldukça hakaret eder. Dwight, Jim'i ve daha sonra da Andy'i kendisine rakip olarak görmektedir. Ofis çalışanlarından Angela ile gizli bir aşk yaşamaktadır. Dwight; Battlestar Galactica, Harry Potter, Yüzüklerin Efendisi, Crow, Star Wars, Survivor, 24 hayranıdır. Karakteri Rainn Wilson canlandırmaktadır.
  • Jim Halpert (John Krasinski): Ofisin en adam akıllı karakteridir. Sürekli resepsiyonist Pam ile muhabbet eder. Ve platonik aşıktır. Jim, Dwight'a takılmayı çok sever. Karakteri John Krasinski canlandırmaktadır
  • Pam Beesly (Jenna Fischer): Ofisin resepsiyonisti. Micheal'ın birçok işini görür. Depoda çalışan Roy ile inişli çıkışlı bir ilişkisi olmuştur. Jim'le muabbet etmeyi çok seviyor ve Jim'i ofisdeki en iyi arkadaşı olarak görüyor. dizinin ilerleyen bölümlerinde Jim ile evleniyor ve iki çocukları oluyor.
  • Ryan Howard (B.J. Novak): Ofiste ilk başlarda stajyer olarak görev alırken sonrasında şirkette çalışmaya başlıyor. Micheal'den çok çekmiştir çünkü Micheal, Ryan'ı ayak işlerinde kullanıyordur.
  • Andy Bernard (Ed Helms): Dizide ilk kez Jim'in transfer edildiği Connecticut şubesinde görülür. Sonrasında bu şubenin kapatılma kararıyla Dunder Mifflin Scranton şubesine transfer olur. Angela ile nişanlanır ama kendisini Dwight ile aldattığını öğrenince nişanı bozar. Şarkı söylemeye ve akapellaya bayılır. 8. Sezon'da Michael'ın vedasıyla müdür yerine geçer.

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]