The Lonely Island

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

The Lonely Island ,Jorma Taccone"Jorm", Akiva "Kiv" Schaffer ve David Andrew "Andy" Samberg'in oluşturduğu bir gruptur ve komik şarkılarıyla bilinirler. Aslında California'lı olmalarına rağmen grup New York City'de ortaya çıkmıştır. Grup 2005-2011 yılları arasındaki Saturday Night Live adlı programda adeta patlama yaşadı.Samberg ve Schaffer bazen de Taccone bu programa devam ediyorlardı. Bir keresinde bir programda "Lazy Sunday" adlı şarkıyı yazdılar ve bu şarkı kısa zamanda Youtube'da tıklanma rekorları kırdı ve Hit oldu.Bu kısa dijital başarısının ardından grup "Dick in a Box", "Jizz in My Pants", "Like a Boss", ve "I'm on a Boat" ile hem İnternette tıklanma rekorları kırdılar hem de geniş kitlelere ulaştılar ve 2009 yılında Incredibad adında bir albüm çıkararak piyasaya girdiler. Grup 2011 yılında Turtleneck & Chain adında bir albüm çıkardılar ki bu albümdeki "I Just Had Sex," "The Creep," ve "Jack Sparrow" Hit listesinde başlarda olmaya başladı.Müzik tarzları ise komedi ve HipHop olan grubun gerçekten çok sağlam bir hayran kitlesi var.

Grup Üyeleri[değiştir | kaynağı değiştir]

Andy Samberg[değiştir | kaynağı değiştir]

Tam adı David Andrew "Andy" Samberg olan Amerikalı aktör,komedyen,ve grubun neredeyse tüm şarkı sözlerini yazan harika bir söz sanatçısıdır.18 Ağustos 1978 doğumludur.

Akiva Schaffer(Kiv)[değiştir | kaynağı değiştir]

Akiva Schaffer 1 Aralık 1977'de California'da doğmuştur ve Saturday Night Liveda yazar,yönetmen, söz yazarı olan Kiv İnternetteki ilk başarısını kısa bir komedi skecinde bulmuştur.

Jorma Taccone(Jorm)[değiştir | kaynağı değiştir]

The Lonely Island grubunun en sempatiği olarak görülen Jorma Taccone 19 Mart 1977'de doğmuştur ve nüfus adı Jorma Christopher Taccone'dir.O şarkıcılık dışında bir komedi yazarı,oyuncusu ve yönetmenidir.The Lonely Island'ın 3. tiyatro eğitimi almış üyesidir.Çocukluk arkadaşı olan Akiva Schaffer[ölü/kırık bağlantı]Jorma Taccone[ölü/kırık bağlantı], ve Andy Samberg[ölü/kırık bağlantı] grubu beraber kurmayı düşünmüşler ve kurmuşlardır.2010 yılında MacGruber[ölü/kırık bağlantı] filminin yazımına ve yönetimine yardımda bulunmuştur.