The Annoying Orange

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Jump to navigation Jump to search
The Annoying Orange
Tür Aile Komedi
Proje tasarımcısı Dane Boedigheimer
Senarist Spencer Grove
Dane Boedigheimer
Yönetmen Bob Jennings
Seslendiren(ler) Dane "Daneboe" Boedigheimer
Kevin Brueck
Bob Jennings
Aaron Massey
Justine Ezarik
Ülke ABD
Dili İngilizce
Türkçe
Sezon sayısı 2
Bölüm sayısı 61 (bölümleri listesi)
Yapım
Mekân Kaliforniya,Amerika Birleşik Devletleri
Gösterim süresi En az 1 dakika en fazla 6 dakika.
Yayın bilgileri
Kanal YouTube
Yayın tarihi 9 Ekim 2009 (ABD) - devam ediyor
Dış bağlantılar
İnternet sitesi

The Annoying Orange, Dane Boedigheimer'un ürettiği bir komedi internet şovudur. Serinin ilk bölümü 9 Ekim 2009'da “realannoyingorange” adı ile Youtube' da sunulmuştur ve 380 milyon kişi tarafından izlenmiştir. İlk beş bölüm Gagfilms adında olan bir Youtube kanalına yüklenmiştir ama 11 milyon kişiyi aştıktan sonra Annoying Orange için ayrı bir sayfa açma kararı alınır. 3 Ocak 2011 tarihinde en çok abonesi olan olan 8. kanal olmuştur Şu an "realannoyingorange" adlı Youtube' da 1.000.000'den abonesi bulunmaktadır.

Arkaplanlar[değiştir | kaynağı değiştir]

Konuşan bir portakal, ilk Dane Boedigheimer'nin sayfasında Mart 16, 2007'de gösterildi. 28 Mayıs 2012 tarihinde Amerika' da Cartoon Network kanalında gösterilmeye başladı.

Bu şovun en başlarında sadece kurgulama ve seslendirmelerini Dane Boedigheimer yapıyordu. Boedigheimer'in partneri Spencer Grove bölümler yazmaya başladı. İlk orijinal olan Annoying Orange bölümü 9 Ekim 2009 tarihinde Dane Boedigheimer'in kanalında yayınlandı.

Portakal diğer meyveler, sebzelere sözcük oyunları ve şakalar yapar. Portakal meşhur olan mutfakta yaşar ve onun en iyi dostu Armut' tur. Bazen Bartlett bazen ise Daneboe seslendirmelerini yapmaktadır. Arkadaşı olmasına rağmen Armut da Portakal' ı sinir bozucu bulur. Diğer meyveleri sayarsak Tutku Meyvesi, Greyfurt, Büyükbaba Limon, Marşmelov, Cüce Elma gibi karakterleri de görebiliriz. Meyve/sebze kesimlerinde şef bıçağı kullanılır ve bazı bölümlerde fırıldak (rüzgar gülü) gibi modeller de oynamaktadır. Portakalın kullandığı en büyük kullanışlı silah ise Bıçak! diyerek bağırmasıdır.

Daneboe karakter meyvelere animasyon ve efektler veriyor. Böylece ağızları rengine göre uyumlayarak konuşan meyveler üretiyor. Onun dışında olanlar hazır olarak hazırlanıyor. Bazı karakterlere animasyonlar eklenmiyor.