Tartışma:Saparmurat Türkmenbaşı

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Vikiproje 10K (NA-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki 10K maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje 10K kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 ???  Bu madde için henüz bir değerlendirme yapılmamıştır.
 

Adı: Saparmurat, Soyadı: Niyazov
Türkmenbaşı soyadı gibi algılanıyor?

Makalenin ismi Saparmurat Niyazov olarak değiştirilmeli. Memty 17:11, 17 Şubat 2006 (UTC)

taralı bir yazı olmuş...

Yaptığı değişikliklerin çoğu türkmenleri rus kültüründen uzaklaştırıp gerçek türkmen kültürüne döndürmek amaçlı olduğu görünmüyor mu?

uygulamaları ara baslıgı[kaynağı değiştir]

ilginç uygulamaları diye anlatılan olayların bir kısmı asparagas gibi gorunuyor. kendini peygamber ilan etmek gibi. bunları hiçbir "iddia" "söylenti" vurgusu yapmadan buraya dogrudan "uygulamaları" diye yazmak yerine her bir olayın ayrı ayrı kaynagını gostermeli. bu nedenle baslıgı "kendidisine mal edilen ugulamalar" seklinde degistirdim. "uygulamaların" kaynakları belirtilmedikce bu baslıgın iddia vurgusunu tasıması gerekiyor. daha iyi bir ifadeyle de degistirileblir. Ulubay 10:09, 4 Ocak 2007 (UTC)

Aslında kendisine mal edilen uygulamalar başlığı altında bile maddenin bu bölümü Vikipedi'ye uygun değil. Hem kaynaksız, hem de yorumlarla dolu. Ben bu bölümde kaynak gösterilmeyen her cümlenin çıkartılması taraflısıyım. ---Vikiyazar 14:11, 4 Ocak 2007 (UTC)
bu bölümü çıkarıyorum. Ulubay 15:54, 13 Ocak 2007 (UTC)
o bölümün kaynağı vardı... Bazı gazetelerden toplayarak yazdım ve kaynaklarını dabelirttim... Daha tartışmadan silen arkadaşı kınıyorum--Gul-benmehmet 18:10, 5 Şubat 2007 (UTC)

kariyer[kaynağı değiştir]

kariyer sözü aşama, başarı ve uzmanlıkları olarak değiştirildi.--Tevfik1958 15:51, 23 Kasım 2008 (UTC)