Tartışma:Harry Potter ve Ölüm Yadigarları (kitap)

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Vikiproje Harry Potter (NA-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Harry Potter maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Harry Potter kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 ???  Bu madde için henüz bir değerlendirme yapılmamıştır.
 

Kapak tasarımının GrandPré'ye ait olduğu yazılı ama fotoğraftaki kapak onun değil, İngiliz basımı. Bence hem İng. hem de ABD baskılarının kapak tasarımını yapanları yazmalıyız. İngiliz baskılarının tasarımlarını kimin yaptığını bilmediğim için ben yazamıyorum, bilen birisi yardımcı olursa sevinirim. Filanca 18:48, 15 Eylül 2007 (UTC)

Kitap İçeriği[kaynağı değiştir]

Bu maddenin çok önemli bir bölümünde kitapta olan olaylar fazlasıyla ayrıntılı anlatılmış, Daha kitap yeni Türkçe'ye çevrildiği düşünülürse, bir çok kimse kitabı daha yeni okuyacak. Yazıda "Uyarı" olsa bile, bu kadar ayrıntıya gerçekten gerek var mı? Eski kitapları için bile bu kadar ayrıntıya yer verilmemiş... --Yusuf Emre Ünalan 16:46, 11 Ekim 2007 (UTC)

Türkçe çeviri[kaynağı değiştir]

Hortkuluklar, Mürver Asa... Sevin Okyay'ın çevirisi gerçekten son derece başarılı. Bir şekilde maddede bundan bahsetmemiz mümkün mü? Çevirinin başarısına değinen bir yazı gören varsa eklemesi iyi olur. Saygılar, Filanca 09:25, 13 Ekim 2007 (UTC)

İçerik[kaynağı değiştir]

İçerik gerçekten de çok ayrıntılı olmuş.Her ne kadar uyarı eklenmiş olsa da gözden kaçabilir bence ve daha kitabı okumamış olanlar anlık da olsa çok önemli kısımları daha okuyamadan öğrenmiş olabilir rahatlıkla.Hatırladığım kadarıyla bu madde ve ayrıntılı içeriği kitabın daha Türkçe baskısı yayınlanmadan eklenmişti.Bence biraz daha az ayrıntı verilmeli en azından can alıcı kısımları çıkarılmalı özetten ya da ayrı bir linkten ayrıntılı özet gösterilmelidir.Madde ilk karşımıza çıktığında bu kadar bilgi verilmemeli kesinlikle.En basitinden Google'da sırf yayınlanma tarihini öğrenmek için arama yapan biri bu linke tıklayarak istemeden birçok şey öğrenemebilir hikaye hakkında. --Schwanzerberg 14:53, 14 Ekim 2007 (UTC)

çağatayın yazdığı son orjinalinden daha güzel olmuş[kaynağı değiştir]

kitabı 3 gündür soluksuz okudum..çağatay arkadaşım kitabın son bölümüne değişiklik yapmıştı.İlk okuyunca okumaktan kafayı sıyırdımda yanlış okuyorum sanırım dedim... sonra koptum..:)))