Tartışma:Femme fatale

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Vikiproje Edebiyat (C-sınıf, Orta-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Edebiyat maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Edebiyat kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 C  Bu madde C-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Orta  Bu madde Orta-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 
Vikiproje Feminizm (C-sınıf, Az-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Feminizm maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Feminizm kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz. İş birliğine katılarak da projeye katkıda bulunabilirsiniz.
 C  Bu madde C-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Az  Bu madde Az-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 

...kendisi de değişik motivasyonlara sahip olabilen bir erkeği... deniyor giriste.nedir bu.muhtemelen ceviri maddesi, ama bazi bölümler anlasilir degil.ayrica mata hari femma fatale sinifina girer mi, girse bile kapsayici bir örnek midir acaba?--alibazmesaj 18:51, 5 Kasım 2006 (UTC)

Çeviri Hatası[kaynağı değiştir]

Bu madde de oldukça fazla tercüme hatası vardır .Hangi kaynak bilemiyorum fakat" Edebiyatta, sinemada ve güncel olayların aktarımında genelde cinsel açıdan tatmin olmaz azgın bir kadın olarak tasvir edilmektedir." bu şekilde yorumlanması mümkün değil çünkü; bu tür kadınlara femme fatale değil nemfoman denir. Yeniden değerlendirilmeli. Turkwebmastermesaj 19:54, 13 Şubat 2011 (UTC)