Tartışma:B12 vitamini

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Vikiproje Moleküler ve hücresel biyoloji (NA-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Moleküler ve hücresel biyoloji maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Moleküler ve hücresel biyoloji kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 ???  Bu madde için henüz bir değerlendirme yapılmamıştır.
 
Vikiproje Tıp (Başlangıç-sınıf, Çok-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Tıp maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Tıp kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 Başlangıç  Bu madde Başlangıç-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Çok  Bu madde Çok-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 

"B12 Vitamini" sayfasının, yeni adının "Siyanokobalamin" olması daha uygun olacaktır. Sonsuzluk denklemi 22:05, 11 Ağustos 2011 (UTC)

B12 üretimi[kaynağı değiştir]

İnsanlarda bu vitaminin üretimini hayvanların yaptığına dair yanlış bir algı var. B12 üretimini yalnızca bakterilerin gerçekleştirdiğini belirtmekte fayda olduğunu düşünüyorum. B12 vitamini hayvansal dokuyla alındığı kadar mikroorganizmalar vasıtasıyla üretilen B12 vitamin tabletleri şeklinde de alınabilir. VeggyWanKenobi (mesaj) 09:11, 25 Kasım 2013 (UTC)