Tartışma:İmâm-ı Rabbânî

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Vikiproje Konseyi           Bu sayfa, şu Vikiprojelerin kapsamında yer almaktadır:
Vikiproje Biyografi (C-sınıf, Az-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Biyografi maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Biyografi kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 C  Bu madde C-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Az  Bu madde Az-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 
Vikiproje Felsefe (C-sınıf, Çok-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Felsefe maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Felsefe kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 C  Bu madde C-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Çok  Bu madde Çok-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 
Vikiproje Hindistan (C-sınıf, Az-önem)
VikiProje simgesiBu madde, Vikipedi'deki Hindistan maddelerini geliştirmek amacıyla oluşturulan Vikiproje Hindistan kapsamındadır. Eğer projeye katılmak isterseniz, bu sayfaya bağlı değişiklikler yapabilir veya katılabileceğiniz ve tartışabileceğiniz proje sayfasını ziyaret edebilirsiniz.
 C  Bu madde C-sınıf olarak değerlendirilmiştir.
 Az  Bu madde Az-önemli olarak değerlendirilmiştir.
 


Bence maddenin başlığı "İmam Rabbanî" olarak değişitirilmelidir, yaygın kullanım budur. Türkiye'de çoğu insan İmam Rabbanî'nin Ahmed Sirhindi olduğunu bile bilmez.

Doğum tarihi, ölüm tarihi ve kaç yıl yaşadığı arasında bağlantı kurulamamaktadır.

Yaygınlık[kaynağı değiştir]

Pictogram voting question-blue.svg Öneri >> Nasıl ki diğer tanınmış ve büyük İslam alimlerinin (Abdülkâdir Geylânî, Şah-ı Nakşibend ve diğerleri) isimleri yaygın oldukları şekilde kullanılıyor ise bu sayfanın da başlığı İmam-ı Rabbani olmalı. REDKAYAmesaj 09:27, 22 Ekim 2012 (UTC)