Tam İndir

Vikipedi, özgür ansiklopedi
(TAMindir.com sayfasından yönlendirildi)
Şuraya atla: kullan, ara
Tamindir
TAMindir.com logosu
Tip Anonim Şirket
Slogan Türkiye'nin En Büyük Program İndirme Sitesi ve Teknoloji Portalı!
Kuruluş 2004
Şehir İzmir
Ülke Türkiye Türkiye
Alan Yazılım, İçerik, Teknoloji
Sahibi CNT İnteraktif Bilgi Teknolojileri A.Ş.
Ana sayfa www.tamindir.com

Tam İndir veya Tamindir.com; 2004 yılında Caner Bayraktar tarafından İzmir'de kurulmuş Türkçe teknoloji ve indirme sitesidir.[1] 2006 yılında kurumsallaşıp CNT Bilişim Teknolojisi Tic. Ltd. Şti. bünyesinde geliştirilmesine ve işletilmesine devam edilmektedir.

Türkiye Bilişim Derneğinin düzenlediği Bilişim Yıldızları 2010 yarışmasının e-genç kategorisinde birincilik[2], 2007 Altın Örümcek Web Ödülleri'nde Bilgi Teknolojileri (Donanım/Yazılım) kategorisinde birincilik[3] ve Gelirortakları 2011 En Orijinal İçerik Üreten siteler arasında birincilik[4] ödülü alan Tamindir.com 2011 yılı Kasım ayında kapsamlı bir yenilenme gerçekleştirerek teknoloji odaklı bir siteye dönüşmüştür. 2012'de düzenlenen 10. Altın Örümcek Halkın Favorileri'nde Bilgi Teknolojileri Donanım/Yazılım kategorisinde 1. seçilmiştir[5]. 2014 yılı Nisan ayında 10. yaşını doldurarak logosunu yenilemiştir[6].

Sitenin mevcut içeriğinde Windows ve Mac programlarını tanıtmanın yanı sıra, Blog bölümünde özel araştırmalar, makaleler, Web servisleri ile bulut bilişim çözümlerini, Mobil bölümünde tablet ve cep telefonu uygulama ihtiyaçlarını, Oyun bölümünde PC, konsol oyunları içeriğini, Video'da ise kendi stüdyosunda veya dış çekimler ile ürettiği videolar yayınlanmaktadır. Tamindir.com, 2016 Ekim ayında 1 Milyar indirmeyi geride bırakmıştır ve beta.tamindir.com'u yayına almıştır. Beta süreci sona eren Yeni Tamindir.com 20 Eylül 2017 tarihi itibarıyla açılmıştır.

Kaynakça

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]