Suç Ortağı

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Suç Ortağı
Stolen
Yönetmen Simon West
Yapımcı Jesse Kennedy
Matthew Joynes
René Besson
Senarist David Guggenheim
Oyuncular Nicolas Cage
Danny Huston
Malin Åkerman
M.C. Gainey
Sami Gayle
Mark Valley
Josh Lucas
Müzik Mark Isham
Sanat yönetmeni Jim Whitaker
Kurgu Glen Scantlebury
Stüdyo Duka Film (Türkiye)
Millennium Entertainment
Nu Image Films
Saturn Films
Wonderland Sound and Vision
Dağıtıcı Milennium Films
Cinsi Sinema filmi
Türü Aksiyon
Renk Renkli
Yapım yılı 2012
Çıkış tarih(ler)i Amerika Birleşik Devletleri 14 Eylül 2012 (2012-09-14)
Türkiye 19 Nisan 2013 (2013-04-19)
Süre 96 dakika
Ülke Amerika Birleşik Devletleri Amerika Birleşik Devletleri
Dil İngilizce
Bütçe 35 milyon $
Hasılat 304.218.000 $[1]
Diğer adları Stolen
Medallion

Suç Ortağı, (İngilizce: Stolen ya da Medallion) 2012 yapımı Amerikan aksiyon filmi. Filmin oyuncu kadrosundan Nicolas Cage, Danny Huston, Malin Åkerman, M.C.Gainey, Sami Gayle, Mark Valley ve Josh Lucas yer almaktadır.

Konu[değiştir | kaynağı değiştir]

New Orleans'ta, Will Montgomery, Vincent, onların kaçış şoförü Riley ve Hoyt bir gece soygun için dışarıdadırlar. FBI ajanı Tim Harland ve ekibi onları uzaktan izlemektedir.

Will ve Vincent içeri girer. Ekipler onları tutuklamak için kuyumcuya girer. Ekipler kuyumcuya girdiklerinde asıl hedefin kuyumcu değil de banka olduğunu geç fark ederler. Bu arada Will ve Vincent 10 milyon dolar ile arka kapıdan çıktıklarında çöpleri boşaltan bir kapıcı onları yüzlerini görür. Vincent kapıcıyı öldürmek ister ancak Will Montgomery buna mani olur. Vincent öldürmekte ısrar edince Will, Vincent'i bacağından vurur ve onu kaçış aracına kadar taşır. Geride bıraktığı parayı almak için döndüğünde FBI bölgeye yetişir. Soyguncular ise Will'i geride bırakarak araçla kaçarlar. Will bir polis aracını ele geçirerek kaçmaya çalışır. Uzun bir kovalamacadan sonra ekipler onu terk edilmiş bir binada kıstırır. Will Montgomery, elleri havada dışarı çıkar. Ancak üzerinde çaldığı para yoktur. Daha sonra ekipler Will Montgomery'i tutuklar.

Will Montgomery, 8 yıl sonra hapisten çıkar. Tim Harland tarafından New Orelans'a geri götürülmek üzere araca bindirilir. Harland, Will'in yakalanmadan önce parayı sakladığına inanmaktadır. Tim Harland, Will'i yakından izleyeceği konusunda ona uyarıda bulunur. Will kızı Alison'a geri döner. O sırada Alison yalnızlık sorunlarıyla mücadele etmeye çalışıyordur. Will kapıya geldiğinde Alison ona bir paket geldiğini söyler ve paketi Will'e verir. Will ve kızı biraz sohbet ettikten sonra Alison taksiye biner ve gider. Will taksinin gidişini seyreder.

Will, Riley'in çalıştığı bara gider. Onlar konuşurken paket içindeki telefon çalmaya başlar. Will paketi açar ve içindeki telefonu cevaplar. Arayan Vincent'tir. Vincent kendisinin taksi şoförü olduğunundan bahseder. Alison'un taksisinde müşteri olduğunu ve fidye olarak soygundan kazandıkları 10 milyon doları 12 saat içinde kendisine vermesini ister. Vincent tekrar arayacağını ve eğer cevap vermezse kızı öldüreceğini söyler.

Oyuncular[değiştir | kaynağı değiştir]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]