Still Life (video oyunu)

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Jump to navigation Jump to search
Still Life
Üretici MC2-Microids
Yayımcı MC2-Microids, The Adventure Company
Yayım tarihi 15 Nisan 2005
Tür(leri) Tek oyunculu
Sistem Microsoft Windows

Still Life, 2005 yılında çıkan ve MC2-Microids firması tarafından geliştirilen bir adventure oyunudur. Aynı ismi taşımamasına rağmen Still Life, Post Mortem’in devam oyunudur. Oyunda iki farklı karakteri birden yönetme şansına sahibiz: 1920’lerin Prag’ında Gustav McPherson ve onun torunu olan Victoria McPherson. İki karakterde de, aralarında 70 yıl bulunan, ama neredeyse aynı şekilde işlenen seri cinayetleri araştırıyoruz.

Oyun; Victoria’nın, 1920 Prag’ında işlenen fahişe cinayetleri ile 2000’lerin Chicago’sunda, Red Lantern adlı bir gece kulübü çalışanlarının cinayetleri arasındaki bağlantıyı bulmaya çalışmasını konu alır.

Oyunda kullanılan tema, aynı zamanda oyuna ismini veren Still Life isimli sanat tekniğidir.

Oyundaki kötü karakter; siyah bir pelerine bürünmüş, şapkalı ve gümüş maskeli, hem Gustav’ın ve hem de Victoria’nın farklı zamanlarda karşılaşmış olduğu bir adamdır. Victoria’nın zamanındaki seri katilin kim olduğu asla görülememiştir. Oyunun sonunda Victoria ile olan kavgasında nehire düşen gizemli seri katilin cesedi, Chicago polisi tarafından da bulunamamıştır.

Gustav’ın zamanında ise seri katilin Mark Ackermann adlı bir ressam olduğu anlaşılmıştır. Sonralardan Victoria, araştırması sırasında Mark Ackermann’ın yaptığı resimlerden birinin, Gustav’ın, nişanlısı Ida’yı kurtarmaya çalışmasını betimlediğini fark eder.

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]