İçeriğe atla

Steve Tompkins

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Steve Tompkins
DoğumABD
MeslekSeslendirme sanatçısı, oyuncu
Etkin yıllar-günümüz

Steve Tompkins, Amerikalı televizyon yazarı. Harvard Üniversitesi'nde okudu ve Harvard Lampoon için yazdı. 1988 yılında mezun oldu. The Critic, In Living Color, Entourage, Bernie Mac ve The Knights of Prosperity gibi televizyon şovlarında çalıştı. Yedinci ve sekizinci sezonlarında Simpsonlar animasyon dizisinde görev aldı. Ayrıldıktan sonra Larry Wilmore ve Eddie Murphy ile The PJs şovunu yarattı. Fanboy and Chum Chum adlı animasyon dizisinde yapımcı olarak yer aldı ve Janitor Poopatine karakterini seslendirdi.

Tompkins, "Homer's Phobia" bölümünde Homer'ın Bart'ı götürdüğü ve sonradan bir gay dans kulübüne dönüşen çelik fabrikası sekansını yazdı. Önce Homer ile Bart'ın liman işçisiyle karşılaşması tasarlandı fakat bu, yük gemilerinin canlandırılması için çok fazla çalışmak demekti. Böylece çelik fabrikası kullanıldı.[1] Tompkins ayrıca hiçbir zaman üretilmeyen farklı bir üçüncü sahne de yazdı. Homer, Bart, Barney ve Moe'nun geyik avına gitmesi ve "Santa's Village"da yaşananlar sonrası çelik fabrikasına geri döneceklerdi. Homer, orada heteroseksüelliğini kanıtlamak için bazı çelik fabrikası işçileri ile bir insan traktör çekme yarışması yapacaktı. "Gerçekten hikâyeye hizmet vermediği"ne karar verildi ve sahne çıkarıldı.[2]

Senarist olarak

[değiştir | kaynağı değiştir]

Simpsonlar bölümleri

[değiştir | kaynağı değiştir]
  1. ^ Tompkins, Stephen (2006). The Simpsons The Complete Eighth Season DVD'sinde "Homer's Phobia" bölümü için yapılan yorumlar (DVD). 20th Century Fox. 
  2. ^ Oakley, Bill; Weinstein, Josh; Tompkins, Steve (2006). The Simpsons The Complete Eighth Season DVD'sinde "Homer's Phobia" bölümü için yapılan yorumlar (DVD). 20th Century Fox.