Steve Hewitt

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla
Steve Hewitt
Genel bilgiler
Doğum adı Steven James Hewitt
Doğum 22 Mart 1971 (1971-03-22) (48 yaşında)
Northwich, Birleşik Krallık
Tarzlar Alternatif rock, hard rock
Meslekler Müzisyen, söz yazarı, yapımcı
Çalgılar Davul, perküsyon, gitar
Etkin yıllar 1988-günümüz
Müzik şirketi Action, Rough Trade, Hut, Virgin, Ancient B
İlişkili hareketler The Mystic Deckchairs, The Boo Radleys, Breed, Placebo, Love Amongst Ruin, Six by Seven
Resmî site loveamongstruin.com

Steve Hewitt (tam adı Steve James Hewitt) başarılı alternatif rock grubu Placebo’nun eski bateristidir. Grubun tek ingiliz üyesiydi. 22 Mart 1971’de Birleşik Krallık'ın Manchester kentinde doğmuştur. Şu anda Love Amongst Ruin adlı grubun solistidir.

Geçmişi[değiştir | kaynağı değiştir]

Steve Hewitt, müziğe yeni başladığı yıllarda maddi yetersizlikler ve kız arkadaşının hamile olması gibi nedenlerle, bir süre kamyon şöförlüğü yapmıştır. Kendisi aynı yıllarda tuvalet temizlediğini bile söyler.

Placebo’dan önce The Mystic Deckchairs, The ElectricCrayons, The Boo Radleys, K-Klass & Breed gibi gruplarda davulu üstlenmiştir.

İlk Placebo demolarında çaldıktan hemen sonra o zamanki grubu “Breed” ile turneye çıkarak yerini Robert Schultzberg’e bırakmıştır. Fakat çok geçmeden Robert Schultzberg'le olan anlaşmazlıklar ve Schultzberg’in grup için uygun olmadığı düşüncesi Placebo'yu önceden de çok yetenekli buldukları ve hayran oldukları Steve Hewitt'e teklif göndermeye itmiştir. Steve Hewitt bu teklifi olumlu karşılar ve Placebo’nun daimi kadrosu belli olur.

Diğer[değiştir | kaynağı değiştir]

Steve Hewitt, ilham kaynakları olarak, Nick Cave & The Bad Seeds, Prince, James Brown, The Smashing Pumpkins gibi isimleri gösterir. Emily adında bir kızı vardır. Kendisi aynı zamanda, üyeleri cinsel kimlikleri hakkında sık sık konuşulan grubun tek heteroseksüel elemanıdır. Solaktır ve davulu solak kurulumla çalar.

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]