Smosh

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Smosh

Smosh çocukluk arkadaşları olan Anthony Padilla (d. 16 Eylül 1987) ve Ian Hecox (d. 30 Kasım 1987) tarafından YouTube'da ün kazanmış iki kişilik bir ekiptir. Smosh'un videoları milyonlarca kişi tarafından izlenmiş ve televizyonlara çıkmıştır. Padilla ve Hecox aynı evde, Sacramento'da yaşamaktadır. 21 milyondan fazla takipçileri vardır.

2002 ortalarında, Smosh.com serbest forum olarak kurulmuştur.

Smosh'un "Pokemon Theme Music Video" adlı videosu YouTube'da 24 milyondan fazla kez izlenmesi ile o zamanlarda YouTube'un en çok izlenmiş olan dördüncü videosu olmasına rağmen telif hakları nedeni ile silinmiştir. Ama Smosh, her şeyi başlatan videoları için, 2010 yılında onun revanjını alıp, neredeyse aynı hareketlerle ama çok daha iyi bir şekilde "Pokemon Theme Song Revenge" videolarını YouTube'a koymuşlardır.

Haziran 2017'de Anthony Padilla Smosh'tan ayrıldı.

Food Battle[değiştir | kaynağı değiştir]

Smosh, 2006 senesinden beri, her yıl "Food Battle" adlı bir gösteri yaparlar. Bu gösteride, Padilla ve Hecox, en sevdikleri yiyecekleri seçer ve onları değişik eşyalar olarak kullanmaya çalışırlar. Fakat yiyeceği en çok başarılı kullanan değil, gösterinin sonunda yaşayan kazanır. Hecox her sene pembe ve gökkuşağı serpintili donut seçse de, Padilla her sene yiyeceğini değiştirir. Food Battle 2016'da gösteri serisini bitirme kararı almışlardır.

Şarkılar[değiştir | kaynağı değiştir]

Smosh, 2010 senesinde ilk albümleri olan "Sexy Album"ü sunmuşlardır. İçinde Renaissance Love, Firetruck!, Pokemon Theme Song Revenge, Hardcore Max, Transformers Rap, Cute Furry Kittens, My Fanny Pack, Teleporting Fat Guy, Boxman, Milky Milkshake, Hawking's Gonna Drop a Phat Remix, Milky Milkshake (Hawking Remix), Predicate Rap, Vader Is My Friend, Boxman's Christmas, Christmas With Billy ve Bow to the Unicorns adlı şarkıları bulunmaktadır. 2011 senesinde ise, ikinci albümleri olan "If Music Were Real" adlı albümleri çıkmıştır. İçinde The Legend of Zelda Rap, Meat in Your Mouth, Hardcore Max 2, Most Epic Vacation Ever (Cannon Penis), Segway Polo, Boxman's Girlfriend, Boxman for President, Boxman's Happy Song, Boxman 2.0, I Heart Burgers, Happy Cow ve Anthony's Gone adlı şarkıları bulunmaktadır.2013 yılında ise ''Sweet Sound Of Smosh'' adlı albümleri çıkmıştır.

Karakterler[değiştir | kaynağı değiştir]

Smosh, videolarında değişik karakterler yaratmıştır. Mesela; Antoinette Padilla (Anthony'nin kız kardeşi), Billy (Genç bir çocuk), Brad (Antoinette'in eski erkek arkadaşı), Pierre (Hecox'un fransız kuzeni), Sparky (Hecox'un köpeği), Sarhoş Kobay Charlie, Justin Bieber (Justin Bieber ile dalga geçmek için "Leave It To Bieber" adlı videolarında, saçı onunkine benzediği için Hecox tarafından oynanmıştır), Boxman (Hecox tarafından oynanmıştır. Mısır gevreği yerken, yanmak isteyerek makasını alıp koşmuştur. Fakat merdivenden düşmüştür ve yüzü darmadağan olmuştur. Sonra da jiplerin altında ezilmiştir. Ve sokakta yaşayan bir adam (Padilla) tarafından bulunmuştur. Adamın insan organı olmadığı için ona bir kutu vermiştir. Boxman de böyle yaşamaya çalışmaktadır.).

Ian Is Bored[değiştir | kaynağı değiştir]

Padilla ve Hecox, aynı zamanda Smosh2ndChannel adlı bir kanalda, "Ian Is Bored" adlı bir program daha işletmektedirler. Ian'ın kendi kendine -Bazen de Padilla ile- yaptığı videoların yanı sıra, bu kanalda 3 ayrı gösterileri bulunur.

Lunchtime With Smosh[değiştir | kaynağı değiştir]

Bu gösteride, Padilla ve Hecox, hayranlarının karşısında, değişik yerlerden yemek alırlar. Padilla, Twitter'dan hayranlarının attıkları soruları okur ve birlikte cevaplarlar. En sonunda ise, yemeklere puan verirler.

Mailtime With Smosh[değiştir | kaynağı değiştir]

Smosh, evlerine yollanan hediyeleri, resimleri açarlar. Arada, hem hediye, hem resim, hem de kendileriyle dalga geçerler.

Smosh Pit[değiştir | kaynağı değiştir]

Smosh, bu gösteri için bir seçme yapmıştır ve kazanan Japon Mari'dir. Mari, Smosh'un sitesinde bulunan "Smosh Pit" adlı bölümden en sevdiklerini seçer ve paylaşır.

El Smosh[değiştir | kaynağı değiştir]

Smosh, bu kanalda, videolarının İspanyolca'larını paylaşır. Bu kanaldan ayrı olarak, normal Smosh videolarında da İspanyolca kullanılmıştır. Örnek: Meksikalı olan Padilla'nın, Meksikalı olduğunu "yeni öğrendi" bölüm olan "Anthony's Mexican".

Smosh Games[değiştir | kaynağı değiştir]

Smosh, bu kanalda oyunlar oynamaktadır.Kanaldaki kişiler Anthony,Ian,Mari,JovenShire,LaserCorn,Sohinki'dir. Back Seat Gaming,Gametime with Smosh,Game Bang, vb. şovlar yayınlamaktadırlar.

Ayrıca bakınız[değiştir | kaynağı değiştir]

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]