İçeriğe atla

Sihirli Oyuncakçı

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Mr. Magorium's Wonder Emporium
YönetmenZach Helm
YapımcıJames Garavente
Richard N. Gladstein
OyuncularNatalie Portman
Dustin Hoffman
Jason Bateman
Zach Mills
Dağıtıcı20th Century Fox
Çıkış tarih(ler)i16 Kasım 2007 (ABD)

Mr. Magorium's Wonder Emporium yönetmeni Zach Helm olan 2007 yapımı film. Zach Helm’in ilk yönetmenlik deneyimi olan filmin yapımcılığını Richard Gladstein ile James Garavente üstlendi. Filmin müziklerini, Alexandre Desplat ile Aaron Zigman yaptı. Film, Türkiye'de 1 Şubat 2008'de vizyona girmiştir. 243 yaşındaki Bay Edward Magorium’u Haluk Bilginer, asistanı Molly Mahoney’i Özgü Namal seslendirmiştir.[1]

Molly Mahoney hayatta başladığı hiçbir şeyi bitiremeyen biridir. Mahoney (Natalie Portman) müdürü olduğu Mr. Magorium’s Wonder Emporium’daki işini çok sevmektedir. Burası dünyadaki en olağanüstü, büyüleyici ve sıra dışı oyuncak dükkânıdır. Dükkânın 243 yaşındaki sahibi Edward Magorium (Dustin Hoffman)114 yıldır her yaştaki çocuğa mucize ve sihir dağıtmaktadır. Artık büyülü değneğini başkasına devretmenin zamanı gelmiştir. Bu kişi de her zaman içten içe korktuğu bu sonla yüz yüze gelen Mahoney’den başkası değildir.

  1. ^ "'Sihirli Oyuncakçı', 1 Şubat'ta vizyona girecek". NTVMSNBC.com. 10 Ocak 2008. 16 Ocak 2008 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 12 Ocak 2008. 

Dış bağlantılar

[değiştir | kaynağı değiştir]