Seninki Kaç Para?

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Seninki Kaç Para?
Yönetmen Hakkı Görgülü
Yapımcı Fırat Boran - Fatih Toka
Senarist Hakan Gök – Hakkı Görgülü
Oyuncular

Vatan Şaşmaz
Fulden Akyürek
Melih Oğuzhan
Azer Bülbül
Mustafa Tunay
Gamze Özyol
Hüseyin Akşen
Süleyman Kabaali
Hande Çubuklu
Erdal Hedef
Taner Cindoruk
Mertcan Savcı
Gürkan Demir
Cemilin Asker Arkadaşi Ayaz Ayazoğlu


Korkmaz Yalınnkılıç
Kenan Civelek
Uğur Baloğlu
Müzik Serkan Akgün
Stüdyo Fono Film
Türü Komedi, Aksiyon
Renk Renkli
Yapım yılı 2011
Çıkış tarih(ler)i 09 Mart 2012
Ülke Türkiye Türkiye
Dil Türkçe
Resmî sitesi

Seninki Kaç Para?, yönetmenliğini Hakkı Görgülü’nün yaptığı 2011 yapımı Türk komedi, aksiyon filmi. Film 09 Mart 2012 tarihinde gösterime girmiştir.

Konu[değiştir | kaynağı değiştir]

Cemil, İstanbul’da kafe işleten başarısız ve mutsuz bir adamdır. Karısı Melahat, kızı Didem ve birkaç tane çalışanıyla beraber batmakta olan kafeyi kurtarmak için var gücüyle çalışmaktadır. Bütün uğraşlarına rağmen kafeyi kurtaramayacağını anlayınca Teoman adında bir tefeciden borç alır. Ama yine işler yolunda gitmez ve kafe tekrar batmanın eşiğine gelir. Bir de üzerine Teoman’ın parasını almak için sürekli rahatsız etmesi eklenince Cemil iyiden iyiye çıkmaza düşer. Bunun üzerine tesadüf eseri tanışmış olduğu çok zengin bir adam olan Behçet’in tavsiyesiyle ruhunu şeytana satar.

Cemil ruhunu şeytana sattıktan sonra komik olaylar zinciri başlar. Öncelikle Teoman olmak üzere bütün borçlarını öder. Kalan parasını da kadın ve eğlenceyle tüketmeye başlar. Ama hesaba katmadığı bir şey vardır. Anlaşma yaptığı kişi şeytandır ve oyunu kurallarına göre oynamayacaktır.

Şeytandan aldığı paralar sahte çıkmıştır. Önce polis düşer peşine. Ardından Teoman yediği kazığı hazmedemez ve Cemil’in kızı Didem’i kaçırır.

O güne kadar garip olayları mıknatıs gibi çektiğini zanneden Cemil’in bundan sonra yaşayacakları hayal bile edemeyeceği düzeye ulaşacaktır.

Oyuncular[değiştir | kaynağı değiştir]

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]