Rob Marris

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Gezinti kısmına atla Arama kısmına atla

Robert Howard Marris (kısaca Rob Marris), (d. 8 Nisan 1955) Birleşik Krallık İşçi Partisi mensubu Avam Kamarası parlamenteri. Wolverhampton South West seçim bölgesi milletvekili. "Wolves on Wheels Bicycle Campaign (Tekerlekli Kurtlar Bisiklet Kampanyası)" onursal başkanı.

Uzun yıllar Kanada'da yaşadıktan, tarih ve sosyoloji eğitimi gördükten ve avukatlık payesi edindikten sonra, ülkesine döndüğünde bir süre sendikalar hukuku alanında uzman bir avukatlık şirketinde çalıştı. 2001 yılında Parlamento'ya seçildi. 2007'de yılında Kuzey İrlanda'dan sorumlu bakan Shaun Woodward'ın müsteşarlığına atandı.

17 Nisan 2008 tarihinde durakta bekleyen bir otobüse yetişmek için park halinde bulunan bir kamyonetin tepesine tırmandığı ve kamyonete kasıtlı hasar verdiği gerekçesiyle tutuklandı.[1]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

  1. ^ Haber: "Shock as MP is arrested" |url= değerini kontrol edin (yardım) (İngilizce). http://www.expressandstar.com. 18 Nisan 2008. 25 Haziran 2008 tarihinde kaynağından arşivlendi.  |yayımcı= dış bağlantı (yardım)

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]