Rise Against

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara
Rise Against
Genel bilgiler
Köken Chicago, Illinois, ABD
Tarzlar Melodic Hardcore, Punk Rock, Hardcore Punk
Etkin yılları 1999'dan beri

Rise Against, ABD'li müzik grubu.

Kuruluşu[değiştir | kaynağı değiştir]

Rise Against; 88 Fingers 1999'ta dağıldıktan bir süre sonra gruptan Louie, Joe Principe ve Mr. Precision kendileri aralarında Rise Against diye hitap edilen melodik hardcore grubunu kurmuşlardır.

Albümleri: Transistor Revolt (demo), (2000), The Unraveling (2001), Revolutions Per Minute (2003), Siren Song of the Counter Culture (2004), The Unraveling (Reissue)(2005), The Sufferer & The Witness (2006), Appeal to Reason (2008), Endgame (2011)

2001'de vocalist Todd Mohney gruptan ayrıldı. Chris Chasse yerine bu görevi üstlendi. Grup Kısa bir süre sonra Geffen şirketi ile anlaştı. Gaffen anlaşıldığında Chris Chasse itraz etti ve gruptan ayrıldı yerine Zack Blair getirildi.

Fat Wreck 'ten ayrılıp Geffen Records gibi büyük bir şirketle anlaşmaları pek çok ana dalga karşıtı hardcore punk hayranlarını hayal kırıklığına uğrattı. Zaten, Geffen'dan çıkan Revolutions Per Minute albümünde, daha önceki albümlerindeki sert müziğe nazaran daha melodik bir yapı kullanılmıştı. Böylece grup bir yeraltı efsanesinden, dünyanın pek çok yerinde tanınan popüler bir hardcore grubuna dönüştü.

4 Temmuz 2006'da çıkan The Sufferer & The Witness'de iki cover yapıldı. Lifetime'dan "Boy's No good" ve Sick of it All grubundan "Built to last"

İnsan ve hayvan hakları Rise Against'in en önemli konusudur. Bütün grup üyeleri veganlar ya da vejetaryanlardır.

Endgame adlı albümü 2011'in ilk çeyreğinde çıkarmıştır.

Grubun "Help Is On The Way" parçası Watch Dogs adlı video oyununda yer almıştır.

Grup son olarak 15 Temmuz 2014 tarihinde "The Black Market" adını verdiği albümü piyasaya sürmüştür.

Üyeler[değiştir | kaynağı değiştir]

Videoları[değiştir | kaynağı değiştir]

Zaman Çizelgesi[değiştir | kaynağı değiştir]

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]