Revenge (dizi)

Vikipedi, özgür ansiklopedi
Şuraya atla: kullan, ara
Revenge
Revenge
Revenge (TV) - poster.jpg
Format Drama
Tür Drama
Yaratan Mike Kelley
Oyuncular Madeleine Stowe
Emily VanCamp
Gabriel Mann
Henry Czerny
Nick Wechsler
Josh Bowman
Justin Hartley
Christa B. Allen
Tema müziği bestecisi iZLER
Ülke Amerika Birleşik Devletleri ABD
Sezon sayısı 4
Bölüm sayısı 89
Prodüksiyon
Mekân Hamptons
Gösterim süresi 43 dakika
Yayın bilgileri
Kanal ABC
Yayın tarihi 21 Eylül 2011
Durumu sona erdi
Dış bağlantılar
Website
Revenge Logo.jpg

Revenge ABC tarafından Amerika'da yayınlanan televizyon drama dizisidir. Alexander Dumas'ın Monte Kristo Kontu adlı kitabından esinlenerek oluşturulmuştur. Madeleine Stowe ve Emily VanCamp başrolü paylaşıyorlardır. 21 Eylül 2011'de yayınlanmaya başlanmıştır. İlk sezonu Amerika'da Çarşamba akşamı ekrana gelmiştir, 2.sezondan itibaren Pazar günleri yayınlanmaya başlamıştır. Dizi şu anda sezon arasındadır, abc kanalından 4. sezon onayını almıştır.[1] Sezon başlangıç tarihi daha sonradan açıklanacaktır.

ABC tarafından 3. sezonda Ashley Madekwe (Ashley) ve Connor Paolo (Declan)'ın kadroda yer almayacağı doğrulanmıştır ve Ashley Madekwe sezonun ilk bölümünde diziden ayrılmıştır. 3. sezonda dizinin başrolüne Victoria'nın 16 yaşında üvey babasından dünyaya getirdiği Patrick rolünde Justin Hartley dahil olmuştur.[2]

Konusu[değiştir | kaynağı değiştir]

Amanda Clark (Emily VanCamp), David Clark (James Tapper)'ın çok sevdiği kızıdır. Ama bir gün David Clark en yakınlarının hatta evlenmeyi düşündüğü sevgilisi Victoria Grayson (Madeline Stowe)'ın ona tuzak kurması yüzünden işlemediği bir suçtan terörist damgası yer ve hapse girer. Hapiste bıçaklanarak öldürülür. Bu sırada Amanda sorunlu bir çocukluk ve ergenlik dönemi geçirmiş ve bunların sonucunda ıslahevine girmiştir.Islahevinden çıktığı gün onu karşılayan Nolan Ross(Gabriel Mann) babasının bir arkadaşı olduğunu iddia eder-ayrıca intikamını almasında da ona büyük destek olacaktır- ve ona gerçekleri anlatır.Amanda ıslahevinden çıkınca yıllardır, onu terk ettiğini düşünüp kırgın olduğu babası hakkındaki gerçekleri öğrenir ve babasına dolayısıyla kendisine bunu yapanlardan intikam almayı kafasına koyar. Bu yüzden olayların ilk başladığı yere Hamptons'a geri döner ve babasına ihanet edenlerden birer birer öç almaya başlar.

Ayrıca bakınız[değiştir | kaynağı değiştir]

Kaynakça[değiştir | kaynağı değiştir]

Dış bağlantılar[değiştir | kaynağı değiştir]